J.Rogers - Amerikai gresia depresija

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2011-12-06 15:19 Komentarai: (4)
„Amerikos ekonomika iš tiesų dar iki šiol neišėjo iš recesijos, kuri prasidėjo 2008 metais, būsenos, ir tikriausiai juda link lėtinės depresijos“ - pareiškė gerai žinomas investuotojas Jim Rogers.

Jis atkreipė dėmesį, kad Amerikos prezidentas Barakas Obama bandė didindamas išlaidas sugrąžinti ekonomikos augimą, tačiau anot jo, tai niekad nesuveikdavo.

„Bedarbystė vis dar yra didesnė nei buvo 2008 metais, kai ponas Barakas Obama tapo prezidentu. Todėl teiginiai, kad išbridome iš recesijos, man yra šiek tiek juokingi. Mes vis dar turime labai rimtų problemų“ - mano Jim Rogers.

Jo nuomone, kai ekonomika patenka į recesiją, kas jo manymu yra normalu ir tai nutinka kas 4 - 6 metus. Šį laikotarpį ekonomika turi praeiti be trukdžių, kas yra skausminga, tačiau ilgalaikiu laikotarpiu taip yra sveikiau. Išlaidų didinimas per skatinimo programas, arba per labai stipriai sušvelnintą pinigų politiką, palaiko ekonomiką, tačiau neilgam, ir lemia, jog „teisingumo diena“, kai ji galiausiai vis tiek ateina, tampa dar labiau skausmingesnė.

„Kalbame apie dar didesnę bedarbystę, dar didesnius nuostolius, apie daugiau bankrotų. Potencialiai apie depresiją? Taip, potencialiai apie depresiją. Nuo pat respublikos pradžios, Amerikoje kas 4 - 6 metus įvyksta recesija. Tokiu atveju 2012 arba 2013 metais bus dar viena recesija, kuri bus daug gilesnė. Ar tai bus depresija ar ne, nežinau, tačiau būkite labai atsargūs, nes Amerika turi vis didesnes problemas“ - teigė gerai žinomas investuotojas.

Taigi, ką šiuo atveju turėtų daryti Amerikos valdžia? Jim Rogers mano, kad ji turėtų nustoti išlaidauti.

„Mes negalime kas 4-5 metus nuolat keturis kartus didinti savo skolas. Mes negalime kas 4-5 metus nuolat spausdinti svaiginančius kiekius pinigų. Ateis laikas, kai „iššaudysime“ viską ką turime, ir tuomet įsivyraus netvarka“ - atkreipė dėmesį jis.

Minimas investuotojas pažymėjo, kad politika susijusi su finansų institucijų gelbėjimu lėmė, kad Japonija patyrė du dešimtmečius stagnacijos. Tuo tarpu Skandinavijos šalys pasielgė atvirkščiai, ir šiuo metu gali pasigirti turinčios sveikas ekonomikas. Jis tikina, kad neseniai pradėti įgyvendinti suderinti Centrinių bankų veiksmai, susiję su palankesnėmis sąlygomis gauti dolerių, nebus veiksmingi.

„Tai neišspręs problemos. Politikai visuomet galvoja apie kitus rinkimus. Tai tik problemos sprendimo atidėjimas, ir galiausiai dar didesnis jos pagilinimas. Problema taps dar didesnė, nes turėsime didesnę infliaciją, aukštesnes palūkanų normas, daugiau valiutų krizių ir dar daugiau kitų bėdų“ - reziumavo gerai žinomas investuotojas Jim Rogers.
 
1.   Parašė reboot   2011-12-06 15:28  

kaip aš padėjau ant visų tų analitikų...jau kažkaip net pykina...So what? Išgyvensiu, bet kokias depresijas.

 
2.   Parašė Wanderer   2011-12-06 16:56  

Nežinau kodėl, bet iš tokių autoritetų skaitau tik Buffet'o prognozes. Kitos atrodo tiesiog laiko gaišimas, o Rogers'u, žmogumi su varlyte, pasitikėti išvis nevalia

 
3.   Parašė Jinelis   2011-12-06 17:03  

Koks skirtumas, analitikas ne analitikas, bagotas ne bagotas, savimi ne visada gali pasitiket, o kau kalbet apie kitus...

 
4.   Parašė tulijus   2011-12-06 17:23  

Vyrukas nugyvenes nebloga amziu, ir turi patirties, - as isiklausyciau ka Jis sneka.