A.Merkel - bendros euroobligacijos būtų visiškai klaidingas signalas

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2011-11-24 18:26 Komentarai: (4)
Vokietijos Kanclerė Angela Merkel bendros spaudos konferencijos su Prancūzijos prezidentu Nicolas Sarkozy ir Italijos premjeru Mario Monti metu pareiškė, kad bendros eurooobligacijos būtų visiškai klaidingas signalas, nes tai iš kart euro zonoje sukeltų palūkanų normas.

„Tai sugrąžintų mus atgal ten, kur mes buvome prieš krizę“ - teigė ji.

„Mano nuomonė nepasikeitė“ - į klausimą, ar ir toliau prieštarauja bendrų euroobligacijų idėjai, atsakė Vokietijos Kanclerė.

Angela Merkel dar kartą pabrėžė, kad euro zona turi imtis veiksmų, vedančių tuo pačiu ir link fiskalinės sąjungos. Tuo tarpu Prancūzijos prezidentas Nicolas Sarkozy teigė, kad kaip ir susitarė su Vokietijos Kanclere, jis nekomentuos, kokį vaidmenį Europos Centrinis bankas turėtų atlikti kovodamas su krize.

Be to, jis atskleidė, kad Vokietija ir Prancūzija prieš Europos vadovų tarybos susitikimą, kuris įvyks gruodžio devintą dieną, pristatys pasiūlymus, kaip reikėtų keisti Europos sąjungos sutartį, kad euro grupėje būtų sustiprintas biudžeto politikos koordinavimas.

Tuo tarpu Vokietijos Kanclerė Angela Merkel minimos bendros spaudos konferencijos metu pabrėžė, kad siūlomi sutarties pokyčiai nebus susiję su Europos Centrinio banko veikla.

Vokietijos Kanclerė Angela Merkel, Prancūzijos prezidentas Nicolas Sarkozy ir Italijos premjeras Mario Monti šiandien susitiko Strasbūre. Pagrindinė susitikimo tema buvo, kaip sustabdyti skolų krizės plitimą euro zonoje.
 
1.   Parašė es_ne   2011-11-24 19:20  

vokieciai eurobondu bijo kaip kokio velnio... bet is esmes nelabai patys isivaizduoja kaip toliau integracija turetu vykti.. va cia ir yra ES problema...

 
2.   Parašė Snapas   2011-11-25 01:39  

Nevisai taip. Vokiečiai nori likusią Europos dalį laikyti už trumpo šniūrelio: t. y. Kad vokietis gamintų, o graikas ir lietuvis vartotų.

 
3.   Parašė Aldas   2011-11-25 09:24  

ES problema ta, kad, kad ji bijo infliacijos, tuo metu kai gresia recesija. Jei ECB užsiimtų ir ekonomikos skatinimu, įlietų daugiau pinigų į ekonomiką, problemų gerokai sumažėtų.

 
4.   Parašė TWM   2011-11-25 09:45  

Tik kokiu būdu tų pinigų į ekonomiką įliet? Kaip parodė JAV pavyzdys pigūs pinigai paprasčiausiai nepasiekia vartotojo ir nusėda bankų balansuose kaip balastas kuris būna gražinamas FEDui už nulines palūkanas. Vartotojas pirmiausia turi norėt skolintis, tik tokiu atveju pinigų "įliejimas", "spausdinimas" ir pan bus efektyvus. Iki to kol tas noras ateis visos priemonės yra pasmerktos iš anksto.