Remiantis naujomis taisyklės, bus draudžiama šortinti niekuo nepadengtus CDS instrumentus, t.y. bus draudžiama vykdyti taip vadinamą „nuogą“ šortinimą. Nuo kitų metų lapkričio mėnesio, t.y. nuo to laiko kuomet įsigalios minimos naujos taisyklės, CDS finansinius instrumentus galės įsigyti tik tie, kurie turi obligacijų, kurias nori apdrausti.
„Tokiu būdu bus užkirstas kelias CDS finansinių instrumentų pirkimui, vien tik siekiant uždirbti iš galimo šalies nemokumo“ - pareiškė Europos parlamento atstovas Pascal Canfin, kuris pažymėjo, jog prekyba šiais instrumentais labai stipriai prisidėjo prie dabartinių Graikijos finansinių problemų.
Europos parlamento priimtos minimos naujos taisyklės, tai vienas iš svarbiausias Europos sąjungos vidaus rinkos komisaro Michel Barnier projektas, kuriuo siekiama apriboti spekuliacijas, dėl kurių iš dalies išplito skolų krizė Europoje.
Europos parlamentas primena, kad uždrausti prekybą „nuogu“ CDS instrumentu kaip tik reikalavo Europos parlamento atstovai. Tad po šių taisyklių įsigaliojimo, pavyzdžiui Italijos CDS instrumentus galės pirkti tik tas, kas turi įsigijęs Italijos valstybinių obligacijų, arba turi dalį sektoriuje, kuris yra labai stipriai priklausomas nuo šių obligacijų prekybos, t.y. šalies nemokumo atveju jis nukentėtų labiausiai.
Šį prekybos draudimą, atsižvelgiant į žemą likvidumą, dvylikai mėnesių galės sustabdyti šalies nacionalinis reguliatorius, be to šį draudimą galima bus sustabdyti dar papildomiems šešiems mėnesiams. Apie ketinimą sustabdyti draudimą šalies nacionalinis reguliatorius turės pranešti Europos vertybinių popierių ir biržų priežiūros komisijai, kuri per dvidešimt keturias valandas nuo gauto pranešimo, pateiks savo nuomonę dėl planuojamo draudimo sustabdymo.
Reguliatoriai informuos apie didelius šortinimo sandorius, kai jų vertė viršys 0,5 procentus bendrovės akcinio kapitalo vertės, na o Europos vertybinių popierių ir biržų priežiūros komisija turės įgaliojimus vykdyti tiesiogines intervencijas rinkoje.