W.Buffett siūlo neinvestuoti į Europos bankų akcijas, o pats įsigijo IBM akcijų

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2011-11-14 16:58 Komentarai: (5)
Gerai žinomas investuotojas bei milijardierius Warren Buffett dar kartą pakartojo, jog šiuo metu nėra suinteresuotas investuoti į Europos bankų akcijas, be to, jis ir kitiems nesiūlo to daryti. Jis taip pat atskleidė, kad įsigijo informacinių technologijų sektoriaus atstovės IBM akcijų.

Warren Buffett atskleidė, kad jam nėra aišku, ar Europa turi valios ir sugebėjimų padaryti tai kas būtina, siekiant įveikti Europą užklupusią krizę. Gerai žinomas investuotojas pabrėžė, kad jis nėra įsigijęs euro zonos šalių bankų akcijų ir toliau nemato galimybės investuoti į šį sektorių.

Gerai žinomas investuotojas bei milijardierius mano, kad situacija Europoje pagerės maždaug per dešimt metų, tačiau jis pabrėžia, kad šis laikotarpis bus labai sunkus.

Warren Buffett atskleidė, kad jam priklausanti investicinė kompanija Berkshire Hathaway šiuo metu jau turi įsigijusi 5,5 procentus Amerikos kompanijos IBM akcijų. Tačiau daugiau akcijų nebus perkama, nors minimas investuotojas pažymėjo, jog jeigu jis ir vėl pirks IBM akcijas, apie tai jis nesakys.

Berkshire Hathaway kompanija IBM akcijas pradėjo pirkti nuo šių metų kovo mėnesio ir iki dabar jau yra įsigijusi apie 64 mln. vienetų šios informacinių technologijų sektoriaus atstovės akcijų, kurių pirkimui buvo išleista 10,7 mlrd. dolerių, nors pati IBM vadovybė apie tai, kad Warren Buffett perka šios bendrovės akcijas, nežinojo. Vidutinė įsigytų IBM kompanijos akcijų kaina sudaro 170 dolerių. Prasidėjus šios dienos prekybai Niujorko biržoje, šios bendrovės akcijos brangsta apie vieną procentą, na o už jas rinkoje mokama po daugiau nei 189 dolerius.

Warren Buffett teigė, kad jis pradėjo pirkti IBM akcijas po to, kai perskaitė šios kompanijos praėjusių metų metinę ataskaitą. Minimas investuotojas pripažino, jog šios kompanijos akcijas jis turėjo pradėti pirkti žymiai anksčiau.

Nors Warren Buffett nėra informacinių technologijų sektoriaus specialistas, ir vengia pirkti šio sektoriaus kompanijų akcijas, tačiau jam labai patiko tas faktas kaip IBM kompanija suranda ir išlaiko savo klientus, t.y. juos padaro lojalius.

„Tai kompanija, kuri padeda kitų kompanijų informacinių technologijų padaliniams geriau atlikti jų darbą. Didelės kompanijos retai keičia savo auditorius, teisininkus, ar informacinių technologijų partnerius, kurie padeda vykdyti verslą, todėl egzistuoja stabilumas ir tęstinumas“ - teigė gerai žinomas investuotojas bei milijardierius Warren Buffett.
 
1.   Parašė Arnas_IT   2011-11-14 17:28  

pamenu visai neseniai Bank of America senolis nusipirko įdomu laiko dar ar ne? ir kuom iš vis štatų bankai geriau nei Europos, kad juos perka (pirko)...

 
2.   Parašė IT17   2011-11-14 17:29  

nu laiko, gi apie europos bankus sneka, prie ko cia bank of america, matyt jis zino, kad europos obligaciju nera prisipirkes sis bankelis ir t.t....

 
3.   Parašė senelis   2011-11-14 18:26  

Arnas IT.
Pameni gerai, bet pagal tavo klausimą suprantu, kad tu nelabai supratai ką būtent jis nupirko.
BAC paprastųjų akcijų senolis dar nepirko, nes jo vadinamas opcionas t.y. suderinta kaina yra 7.15 t.y. rinkoje gali nusipirkti pigiau, negu "iš po prekystalio"
Tai, ką tu vadini jo pirkiniu,buvo privilegijuotos akcijos su 6% palūkanom. Jų sąlygos tokios, kad jas galima būtų vadinti plėšikiška paskola, obligacijom ar dar kažkuo, ką net BAC bankroto atveju jis pirma ranka atsikrapštytų atgal,bet neapsiverčia liežuvis to daikto vadinti akcija.
Žodžiu, skęstančiam numovė triusikus už savo "Bafetišką vardą" , tiksliau susimokėjo "nalogą" už reklamą.
Bet niekam tai neįdomu ir visi jau pamiršo.
Užtat "VISI ŽINO"IR TIRAŽUOJA "super žinią", kad senolis pirko BAC akcijų.....

 
4.   Parašė Arnas_IT   2011-11-14 18:31  

senelis, dėkui už išaiškinimą tiesiog nesidomėjau kas ten konkrečiai per sandoriai buvo

 
5.   Parašė IT17   2011-11-14 22:02  

panasaus tipo sandoriukas, kaip su goldman 2008 metu rudeni...