Šveicarijos Centrinio banko atstovai paskelbė, kad jie nori, kad frankas daug ir tvariai susilpnėtų. Be jokios abejonės, toks staigus franko susilpnėjimas kitų valiutų atžvilgiu, paliko ant ledo daugelį rinkos dalyvių, kurie buvo užėmę pozicijas rinkoje ir laukė tolesnio franko stiprėjimo.

Prieš tai ilgą laiką frankas stiprėjo daugelio kitų pagrindinių valiutų atžvilgiu ir tai neigiamai paveikė Šveicarijos eksportuotojų konkurencingumą užsienio rinkose, todėl būtent tuo tikslu šalies Centrinis bankas ir ėmė vykdydamas intervencijas rinkoje, silpninti franką kitų valiutų atžvilgiu. Tuo tarpu rinkos dalyviai aktyviai pirko franką, nes jį laiko saugia valiuta.
Analitikai prognozuoja, kad jau nepamatysime brangesnio franko, žinoma rinkos dalyviai laikas nuo laiko patikrins Šveicarijos Centrinio banko sugebėjimus neleisti sustiprėti frankui, tačiau šis Šveicarijos Centrinio banko žingsnis, labai tikėtina, jog buvo suderintas ir su kitų šalių Centriniais bankais, todėl jis nebus vienišas kovoje prieš stipresnį franką. Analitikai taip pat pažymi, kad Šveicarijos frankas jau buvo gerokai pervertintas, tad jo stiprėjimas kitų valiutų atžvilgiu jau buvo išsisėmęs.
Goldman Sachs Asset Management vadovas Jim O’Neill pareiškė, kad Šveicarijos Centrinio banko sprendimas turėjo pagrindą, bei pavadino franko sustiprėjimą juokingu.
„Šveicarija pabrėžia, kad neperkelkite visą stresą ant mūsų. Kai Centrinis bankas valiutos kursą nustato kaip pagrindinį savo veikimo tikslą, jūs turite eiti su juo. Šios intervencijos franko rinkoje neišspręs visų pasaulio problemų, tačiau tai padės rinkoms būti labiau subalansuotoms dėl panikos kilmės apie kai kuriuos iš šių dalykų“ – teigė Goldman Sachs Asset Management vadovas Jim O’Neill.