Kai kuriuose Europos šalyse uždraustas šortinimas

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2011-08-12 11:37 Komentarai: (8)
Prancūzija, Ispanija, Italija bei Belgija, kad stabilizuotų rinkas, įveda draudimą šortinti, t.y. uždirbti iš finansinio instrumento vertės kritimo. Pagrindinis motyvas, kodėl buvo nuspręstai tai padaryti, tai drastiškai atpigusios Europos bankų akcijos. Pavyzdžiui Prancūzijos banko Societe Generale banko akcijų vertė nukrito iki žemiausio lygio nuo pat kreditų krizės.

„Kadangi šortinimas gali būti vertinga prekybos strategija, tai sujungus šią strategiją su rinkoje plintančiais gandais, ji yra labai žalinga“ – savo pranešime teigia Europos finansų rinkų priežiūros institucija.

Europos finansų rinkų priežiūros atstovai bando užblokuoti veiksmus, kurie sukėlė didžiausią per pastaruosius du su puse metų Europos bankų akcijų kainų kritimą. Panašius šortinio apiribojimus minima finansų rinkų priežiūros institucija buvo įvedusi 2008 metų rugsėjį po Lehman Brothers investicinio banko bankroto.

„Šis veiksmas rodo, kad tarp Europos finansų rinkų reguliatorių egzistuoja panika“ – teigia Oakbrook Investments kompanijos maklerių vadovas Giri Cherukuri.

„Iš kitos pusės, žmonės ragino reguliatorius, kad šie imtųsi kažkokių veiksmų“ – pridėjo jis.
 
1.   Parašė varna2   2011-08-12 12:07  

Pagrindinis klausimas - ar cia pilnas short draudimas, ar tik naked-short draudimas?

 
2.   Parašė Feniksas   2011-08-12 14:45  

Kokią naudą ekonomikai turi short'ai. Na sutinku, kad spekuliantai uždirbti iš to gali, bet principas, kad tai yra nieko nesukuriantis onanizmas. Juos gali uždrausti kad ir visiems laikams...

 
3.   Parašė Edcka   2011-08-12 14:49  

Kodėl žodis "šortinimas" ne kabutėse? Ar čia normalus lietuviškas žodis?

 
4.   Parašė IT17   2011-08-12 14:57  

traideriams normalus zodis...

 
5.   Parašė artas   2011-08-12 15:36  

Feniksas, pilnai pritariu tavo minčiai, o shortams vieta valiutose, kur abi pusės turi vertę.

 
6.   Parašė Chaos   2011-08-12 22:13  

Artai. Ar tikrai? Jeigu jau taip labai tu ir kiti tiki Banko ar įmonės sėkme, tai kodėl neįsigijus tų pačių akcijų pigiau? Kai mėsa pradeda švinkti, na tai natūralu, kad pasirodo maitvanagiai. Pvz bankai aišku negali prisiimti nuostolių ar bankrutuoti. jie turi nešti tik pelną.

 
7.   Parašė neziniukas   2011-08-13 00:08  

toks jausmas, kas dar metai kiti ir isvis parduoti negalesi. pirkt prasom, parduot ne. pvz. penkis metus reik islaikyt. pardavei tiurma. ispanai sendien ziu per zinias, emigrantus uzdraude! kas iki siol atvyke, tipo neskriausim, bet nauju nebebus. kazkoki draudima nusvarste. tas zurnaliuga paskiau klausia ES kazkokio atsakingo uz tokius ribojimus, ar tai nepriestarauja ES taisyklems. atsakyma: ekstremaliais atvejais kiekviena salis gali imtis tam tikru apribojimu savo nuoziura.

 
8.   Parašė siaures vejas   2011-08-13 12:14  

Feniksas, artas- short'u nauda yra tokia: pirmiausia tai yra vienintele grupe, kuri per kritima yra priversta (at)pirkti. Tokiu budu kritimas yra pristabdomas. Kitaip apemus panikai pirkeju tiesiog nebelieka ir...dugno taip pat.
Jeigu tikime laisva rinka, kurioje atrandama kaina- tuomet ji atrandama is abieju pusiu. Pigu- perki, brangu- parduodi (shortin'i). Priesingu atveju rinkos nera.

po 2008m. draudimo rinkos krito dar -48%. dar geras pavyzdys yra Vietnamas, ir daug kitu. Toks desperatiskas reguliatoriu signalas rinkas gali tiktai uzsaldyti.

jeigu kazkas ir tikejosi, kad su prancuzu, italu ir t.t. bankais nera taip blogai (galbut net svarste pirkti)- dabar tikrai nebe

short'u draudimas- labai nevykes reguliatoriu sprendimas, juolab kad is put'u ir call'u gali susikonstruoti ir sintetinius short'us. Ka, knisime kiekviena portfeli ziuredami ar put/call'ai nesutampa? beprasmiska