
Jis taip pat įliejo daugiau alyvos į ugnį teigdamas, kad reikėtų apsvarstyti apie obligacijų supirkimo programos, kuria šiuo metu Amerikos Centrinis bankas skatina ekonomika, užbaigimą.
„Mes tarpusavyje apie tai jau kalbėjome ir mąstėme koks sprendimas galėtų būti pats geriausias“ – atskleidė Jeffrey Lacker.
Amerikos Federalinio Rezervų banko Ričmondo padalinio vadovas teigia, kad šiuo metu jam didžiausią nerimą kelia auganti infliacija, todėl per likusius šiuos metus, būtent infliacijos sukontroliavimas ir bus vienas iš pagrindinių FED uždavinių.
Tai jau ne pirmas Amerikos Federalinio Rezervų banko atstovas, kuris pastarosiomis savaitėmis pasisako apie tai, kad dabar vykdomas antrasis kiekybinio pinigų politikos švelninimo etapas, kurio vertė sudaro 600 mlrd. dolerių, ir kuris turėtų tęstis iki šių metų birželio, galėtų būti nutrauktas anksčiau laiko. Be to vis rečiau kalbama apie trečioji kiekybinio pinigų politikos švelninimo etapo būtinybę.
Jau daugiau nei dvejus metus bazinė palūkanų norma Amerikoje yra rekordiškai žemame lygyje ir sudaro vos 0-0,25 procentus. Tuo tarpu bazinė palūkanų norma Europoje taip pat yra rekordinėse žemumose ir sudaro vos vieną procentą, tačiau jau šį mėnesį per artimiausią savo posėdį Europos Centrinis bankas po ilgos pertraukos gali priimti sprendimą padidinti bazinę palūkanų normą 0,25 procentais, nes šiuo metu infliacijos lygis euro zonoje jau viršija Europos Centrinio banko nustatytą tikslinę ribą.