TVF pratęsė Lenkijai skirtos kredito linijos galiojimą bei ją padidino

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2010-12-23 15:00 Komentarai: (0)
Vakar Tarptautinio Valiutos Fondo vykdomoji taryba neoficialiai patvirtino lanksčios kredito linijos (FCL - Flexible Credit Line) pratęsimą Lenkijai. Be to pats lanksčios kredito linijos skirtos Lenkijai dydis buvo padidintas nuo 21 iki 29 mlrd. dolerių, na o šios kredito linijos galiojimo terminas buvo pratęstas nuo vienų iki dvejų metų.

Lenkijai skirtos lanksčios kredito linijos suma buvo padidinta todėl, kad šių metų rugpjūtį buvo pakeistos lanksčios kredito linijos funkcionavimo nuostatos, kuriomis Lenkijos atstovai nusprendė pasinaudoti. Anksčiau skirta kredito linija buvo padidinta ir Meksikai.

Lenkijos valdžios atstovai teigia, kad kaip ir ankstesnių dviejų kredito linijų atveju, neplanuoja ja naudotis, o šią lanksčią kredito liniją vertina kaip apsidraudimo ir apsisaugojimo priemonę nuo galimų ekonominių pavojų.

Lanksčioji kredito linija (FCL - Flexible Credit Line) - tai Tarptautinio Valiutos Fondo instrumentas, kuris yra skiriamas šalims, kurios turi stiprius ekonominius pagrindus, vyko nuoseklią ir aiškią fiskalinę bei monetarinę politiką ir turi stabilią bei skaidrę finansų sektoriaus priežiūros sistemą.

Panašūs straipsniai:

(Lenkija,ekonomika,finansai)

2026-05-26 » Balandį toliau sparčiai augo degalų kainos
2026-05-26 » Euro zonoje gali kilti vietinis privačių kreditų stresas, bet sisteminės rizikos nėra
2026-05-26 » Dirbtinis intelektas vargu ar sukels pasaulinę „darbo vietų apokalipsę“
2026-05-26 » Antrojo naftos šoko poveikio dar nematyti
2026-05-25 » NYSE savininkas nori pasiūlyti nuolatines naftos sutartis
2026-05-22 » C.Lagarde: ilgalaikės infliacijos lūkesčiai išlieka tiksliniai
2026-05-22 » Atsitiesė Vokietijos Ifo indeksas
2026-05-21 » Nesusitarė dėl naujo dujotiekio iš Rusijos į Kiniją
2026-05-21 » Balandžio mėnesį pasaulinė vėjo ir saulės energija pirmą kartą aplenkė dujas
2026-05-20 » Dirbtinis intelektas panaikins ir sukurs darbo vietas, skatins pokyčius

 
Dar nėra komentarų