Tai blogiau nei „vudu ekonomika“

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2017-01-05 13:39 Komentarai: (0)
Harvardo universiteto ekonomistas ir buvęs Amerikos Iždo sekretorius Larry Summers nevertina itin gerai naujojo Amerikos prezidento Donald Trump ekonominės komandos idėjų.

Ekonomikos profesorius Peter Navarro, kurį Donald Trump pasirinko į Baltųjų rūmų prekybos tarybą ir milijardierius Wilbur Ross, kuris nurodomas kaip prekybos sekretorius, praėjusią vasarą paskelbė tekstą, kuriame įtikinėja, jog Amerika gali pagerinti padėti užsienio prekybos srityje ir subalansuoti šalies biudžetą.

Jie teigė, kad be kita ko, būtina sumažinti mokesčius verslui, kas lemtų pinigų grįžimą į Ameriką bei būtų padidintos investicijos į darbo vietų kūrimą. Jie atkreipė dėmesį į poreikį bent dešimt procentų sumažinti reguliaciją, kurią nustatė valstybė.

Jie tvirtina, kad persiderėjus dėl prekybos susitarimų galima panaikinti Amerikos užsienio prekybos deficitą. Be to, reiktų padidinti gamybą energetikos sektoriuje, t.y. leidžiant daugiau gręžinių ir padidinant akmens anglies naudojimą.

„Peter Navarro ir Wilbur Ross netgi peržengia „vudu ekonomiką“. Iki šiol pristatyti argumentai taip stipriai nukrypsta nuo įprasto, atsakingos ekonomikos mąstymo, jog yra kreacionizmo atitikmuo ekonomikoje“ - pareiškė Larry Summers.

Jis pats yra demokratas ir nesutinka su prieš tai pristatytu planu, o ypač su teiginiu, jog mokesčių sumažinimas kompanijoms, paskatins jas investuoti ir kurti darbo vietas Amerikoje. Jo nuomone, uždirbs tik investuotojai, o ne darbuotojai.

„Realybė yra tokia, kad pinigai grįžtantys į šalį bus naudojami dividendų išmokėjimui, akcijų išpirkimui, įmonių susijungimams ir įsigijimams, bei pokyčiams finansinėje šachmatų lentoje. Tai klaidingas manymas, kad dėl šių pinigų grįžimo bus pastebimas kapitalo investicijų padidėjimas“ - sakė Harvardo universiteto ekonomistas ir buvęs Amerikos Iždo sekretorius.

Panašūs straipsniai:

(Amerika,ekonomika,finansai)

2017-06-28 » SEB ekonomistas Gitanas Nausėda: „Kodėl taip bijome žodžio „krizė“?“
2017-06-28 » J.Yellen: mažai tikėtina, jog per mūsų gyvenimą bus dar vieną finansų krizė
2017-06-27 » Sunku rasti norinčių padirbėti FED
2017-06-27 » TVF sumažino Amerikos ekonomikos augimo prognozes
2017-06-27 » Investuotojai turėtų būti atsargūs Amerikos akcijų rinkos atžvilgiu
2017-06-27 » Padėtis euro zonoje gerėja, tačiau stimuliavimas reikalingas
2017-06-27 » W.Buffett kompanija investavo į nekilnojamo turto trestą
2017-06-26 » M.Faber perspėja, jog akcijos gali atpigti keturiasdešimt procentų
2017-06-26 » Ilgalaikio vartojimo prekių užsakymai Amerikoje smuktelėjo labiau nei laukta
2017-06-26 » Vokietijos Ifo indeksas pakilo iki naujo rekordinio lygio

 
Dar nėra komentarų