Pagrindinis šio įstatymo tikslas pažaboti spekuliacijas finansų rinkose, kurios kelia grėsmę jų stabilumui.
Nuo šiol Vokietijoje bus draudžiama jų neturint šortinti visų Vokietijos kotiruojamų kompanijų akcijas, bei euro zonos šalių išleistas obligacijas.
Gegužę vokiečiai gerokai pribloškė savo partnerius Europos sąjungoje bei finansų rinkos dalyvius, kuomet vienašališkai uždraudė jų neturint šortinti dešimties stambiausių Vokietijos finansų institucijų akcijas, bei euro zonos šalių išleistas obligacijas.
Nei viena kita šalis iki šiol nepasekė Vokietijos pavyzdžiu ir neįvedė savo šalyje analogiškų draudimų. Europos komisija, tik ateinantį pirmadienį pristatys savo pasiūlymus, kaip galima būtų apriboti kenksmingas spekuliacijas finansų rinkose. Kai kurie ekspertai pažymi, kad Vokietijoje priimti tokio pobūdžio finansinių operacijų draudimai gali pasiteisinti tik tuomet, kai jie bus įvesti globaliu mastu.
„Plikas“ arba nepadengtas finansinių instrumentų šortiniams (naked short selling), tai sandoris, kuriuo siekiama uždirbti iš pasirinkto finansinio instrumento kainos kritimo. Esant paprastam šortinimui, norimos šortinti kompanijos akcijos yra pasiskolinamos, bei po to parduodamos tikintis jų kainos kritimo, t.y. kad po to bus galima šias akcijas atpirkti pigiau ir tokiu būdu uždirbti pelno. Tuo tarpu esant „plikam“ arba nepadengtam finansinių instrumentų šortinimui, investuotojas siūlo įsigyti akcijų, jų neturėdamas ir nepasiskolindamas.
Vokietijos finansų ministras Wolfgang Schaeuble taip pat šiandien pareiškė, kad jis pasisako už mokesčio finansinėms transakcijoms įvedimą tiktai Europoje, jei nepavyks dėl to susitarti per įvyksiantį didžiųjų pasaulio šalių G20 lyderių susitikimą.
„Jei nepavyks susitarti dėl šio mokesčio globaliu mastu, tuomet sieksiu kartu su prancūzais ir kitais, kad šis mokestis būtų įvestas Europos sąjungoje“ – teigė jis.
„Tai yra ir politikų patikimumo testas, nes jie negalės paaiškinti, kodėl nieks realiai nevyksta, nors jie tam pritaria“ – reziumavo Vokietijos finansų ministras Wolfgang Schaeuble.