
„Šalies prezidentas Barakos Obama turėtų pasistengti daryti tai, kas yra naudinga jo šaliai. Jeigu tai darant kažkiek nukentės bankininkai, tuomet viskas yra tvarkoje “ – mano jis, tuo pačiu pridėdamas, kad finansų reforma tiesiog privalo pažeisti bankininkus.
„Daugelis analizių rodo, kad per didelis finansų sektoriaus išplitimas, kenkia visai šalies ekonomikai. Sumažinus finansų sektoriaus didį ir įtaką, tai nepadarys Volstrito atstovų laimingais, tačiau kas yra nenaudinga Volstritui, tas yra gerai Amerikai“ – atkreipia dėmesį Nobelio premijos laureatas bei ekonomistas Paul Krugman.
Jis mano, kad šiuo metu paruošta priėmimui finansų reforma, kurią jis pats palaiko, gali galutiniam variante būti priimta kaip palanki tiek finansiniam sektoriui, tiek visai visuomenei, tačiau ji padės išspręsti tik dalį esamų problemų. Finansų reforma padės padaryti finansų sektorių labiau saugesnį, tačiau nesumažins jo didžio ir įtakos.
„Prisiminkite 1987 metų „Wall Street“ filmą, kuriame pagrindinis jo veikėjas Gordon Gekko uždavė klausimą: „Ar gobšumas yra gerai? “, remiantis dabartiniais standartais Gordon Gekko buvo tik atsargus biržos žaidėjas“ – atkreipia dėmesį Paul Krugman.
„Iki 2008 metais įvykusios krizės, Amerikoje finansų sektoriuje uždirbamas pelnas sudarė maždaug trečdalį viso šalyje kompanijų uždirbamo pelno dalies, t.y. maždaug dvigubai daugiau nei prieš du dešimtmečius“ – konstatuoja jis.
„Mums buvo pasakyta, kad finansų sektoriuje gaunami pelnai buvo pagrįsti ir naudingi šalies ekonomikai. Nes tai esą padėjo kapitalą nukreipti gamybos reikmėms, išskaidyti riziką, bei stiprinti finansinį stabilumą.
Tačiau nei vienas iš šių teiginių nebuvo tiesa“ – reziumavo Nobelio premijos laureatas bei ekonomistas Paul Krugman.
Šiuo metu Amerikos Senate yra labai intensyviai svarstomas šalies finansų sektoriaus reformos klausimas, ir valdžios atstovai yra linkę priimti ir patvirtinti šią reformą, kad būtų palankei įvertinti visuomenės tarpe, tačiau Volstrito įtaka, ir dideli pinigai gerokai apsunkina šios reformos priėmimą.
Per pirmą šių metų ketvirtį stambieji Amerikos bankai labai noriai suteikinėjo finansinę paramą tiek Respublikonų, tiek Demokratų atstovams.