Grėsmės susijusios su Graikijos biudžeto deficitu, bei taip pat pinigų politikos griežtinimas Kinijoje ir Amerikos valdžios siekis sugriežtinti šalies bankinės sistemos kontrolę, turi didžiausią poveikį tik vietinei aplinkai, tuo tarpu poveikis pasaulio rinkoms yra ribotas. Taip mano naujausiame savo pranešime JPMorgan banko analitikai.

Kažkuriuo tai metu, vienas iš minėtų neigiamų vietinių veiksnių gali labiau išsiplėsti ir to pakaks, kad rinkose būtų sukeltas rimtesnis nuosmukis. Šiuo atveju reikėtų prisiminti, kad 2008 metais prasidėjusi rizikingų būsto paskolų krizė Amerikoje iš pradžių buvo vietinio pobūdžio, tačiau jei išplitus, viso pasaulio ekonomiką apėmė didelis nuosmukis.
Tačiau pats JPMorgan bankas šiuo metu dar nemažina savo turimų pozicijų akcijose. Na o priežastis, kodėl neskubama pardavinėti akcijų, nes šiuo metu rinkoje dominuoja labai stipri augimo tendencija, kuri yra tiesiogiai susijusi su ekonominiu ciklu, kurį galima pastebėti gerėjančiose kompanijų veiklos rezultatuose. Labai svarbu ir tai, kad šiuo metu dominuojant labai žemoms bazinėms palūkanų normoms, tiesiog neapsimoka laikyti pinigus grynųjų pavidalu.
JPMorgan banko analitikai prognozuoja, kad iki šių metų pabaigos S&P 500 indeksas gali pakilti iki 1300 punktų žymės. Be to pasaulio ekonomikos augimas gali būti taip pat aukštesnis nei anksčiau buvo prognozuota. Prieš tai JPMorgan banko analitikai prognozavo, kad šiais metais pasaulio ekonomikos augimas sudarys 3,3-3,4 procentus.