JAV akcijos brango dėl investuotojų optimizmo belaukiant bendrovių rezultatų

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: Finasta Data: 2010-04-14 10:49 Komentarai: (0)
Antradienį dėl investuotojų optimizmo visi trys JAV indeksai kilo, o Nasdaq pasiekė aukščiausią tašką per beveik dvejus metus. Brango vartotojų prekių ir kitų ekonomiškai jautrių sektorių akcijos. Tačiau bankų akcijos pigo - „Alcoa" akcijos prarado 3 proc. vertės, KBW Bank indeksas sumenko 1,1 proc. Pasibaigus prekybai „Intel" paskelbė geresnius nei tikėtasi duomenis apie pardavimus ir pelną, bendrovės akcijos poprekybinėje sesijoje brango beveik 4 proc.

Aliuminio gamintoja „Alcoa" paskelbė uždirbusi 10 JAV centų akcijai pelno, palyginti su 59 centų nuostoliu praėjusiais metais. Tokio pelno ir tikėjosi rinkos dalyviai, tačiau įmonės pajamos buvo apie 6,6 proc. mažesnės nei laukta ir įmonės akcijos pigo.

Šią savaitę dar laukiama „JPMorgan Chase", „Bank of America", „Google" ir kitų gerai žinomų bendrovių rezultatų skelbimo.

Vasario mėnesio užsienio prekybos deficitas padidėjo iki 39,7 mlrd. JAV dolerių nuo 37 mlrd. JAV dolerių sausį. „Briefing.com" apklausti ekonomistai tikėjosi kiek mažesnio deficito - 38,5 mlrd. JAV dolerių. Vasarį augo tiek importo, tiek ir eksporto apimtys, bet importo apimtys augo greičiau ir tai lėmė deficito augimą.
Obligacijų kainos kilo, o 10 m. trukmės iždo obligacijų pajamingumas mažėjo nuo 3,84 proc. iki 3,82 proc.

Vakarų Europa

Akcijų indeksai Vakarų Europoje antradienį smuko neatsilaikę prieš nuotaikas JAV, kur tradiciškai pirmoji ketvirčio rezultatus skelbianti aliuminio gamintoja „Alcoa" nuvylė ekonomistų prognozes. Iš paskos sekė ir Vakarų Europoje listinguojamų žaliavinių bendrovių akcijų kainos. Naftos kainų mažėjimas iššaukė ir energetikos bendrovių akcijų kainų smukimą 0,61,8 proc.

Rinkų taip pat neįtikino Europos Komisijos ir Tarptautinio valiutos fondo pastangos atstatyti pasitikėjimą Graikijos viešaisiais finansais. Graikijos 2 metų vyriausybės vertybinių popierių pajamingumai, kurie pirmadienį dieną buvo priartėję prie beveik 5,5 proc., trečiadienį vėl sugrįžo prie aukštesnės - 6,1 proc. -reikšmės. Graikijos bankų akcijų kainos smuko 4,2 proc. Kitų Vakarų Europos bankų akcijos taip pat leidosi žemyn - šią savaitę yra laukiama, kokius rezultatus skelbs bankai kitapus Atlanto. Kol kas analitikų lūkesčiai nėra palankūs jų akcijų kainoms didėti. Tiesa, prekyba šiandien, bet jau dienos pradžioje, gali pakrypti teigiama linkme. Taip iš dalies galima spręsti iš teigiamos Azijos rinkų reakcijos į technologijų bendrovės „Intel" geresnius nei tikėtasi praėjusio ketvirčio rezultatus.

Kaip ir prognozuota, kainos Vokietijoje per kovą padidėjo 0,6 proc., o metinė infliacija siekė 1,2 proc. - daugiausia nuo 2008 metų pabaigos. Kainoms vis dar reikšmingą įtaką daro 70 proc. didesnės nei prieš metus naftos kainos, kurios užgožia bendrai silpną vartotojišką aplinką su dideliu nedarbu.

D. Britanijos prekybos deficitas vasario mėnesį susitraukė iki 6,2 mlrd. svarų sterlingų - mažiausios reikšmės nuo 2006 metų birželio. Geresnę nei prognozuota (7,4 mlrd. GBP) reikšmę lėmė gerokai susilpnėjusi šalies valiuta, kuri padėjo gauti didesnės naudos konkurencingesnės užsienio prekybos. Skirtingai nei euras, D. Britanijos valiuta lanksčiau sureagavo į pasikeitusias ekonomikos sąlygas ir ekspansinę monetarinę ir fiskalinę
politikas, tad skirtingai nei euro zonoje, tai labiau išėjo į naudą eksportui.

Azija

Šįryt paskelbta, kad nekilnojamojo turto (NT) kainos 70-tyje didžiausių Kinijos miestų kovo mėn. buvo 11,7 proc. didesnės nei atitinkamą 2009 m. mėn. ir 0,9 proc. aukštesnės nei šių metų vasario mėn. Tokie duomenys dar kartą patvirtina, kad vyriausybės bei reguliuojančių priežiūros institucijų veiksmai riboti NT kainų kilimą lieka bevaisiai ir šiam procesui sustabdyti gali reikti daug griežtesnių priemonių. Vis mažiau lieka abejojančiųjų, kad Kinijos centrinis bus priverstas artimiausiu metu didinti bazinę palūkanų normą ir taip bent kiek atšaldyti kreditų rinką, kuri lemia NT rinkos vystymąsi.

Japonijos akcijų indeksas Nikkei 225 antradienį svyravo brangstant „Intel" ir „Tokyo Electron" akcijoms bei pingant didžiausių plieno gamintojų bendrovėms. |monės „Tokyo Elektron", antros pagal dydį pasaulyje puslaidininkių gamintojos, akcijos brango 3,9 proc. po to, kai buvo paskelbta, kad turimų užsakymų kiekis yra didžiausias per dvejus metus. Plieno gamintojos „Nippon Steel" akcijos pigo daugiau nei 1,5 proc. po to, kai „JPMorgan" peržiūrėjo rekomendaciją dėl šios bendrovės akcijų.

Vidurio ir Rytų Europa

Turkijos centrinis bankas nepakeitė bazinių palūkanų normų. Skolinimosi palūkanų norma šiuo metu yra 6,5 proc., o skolinimo - 9 proc. Dauguma rinkos dalyvių tikėjosi, kad bazinės palūkanų normos nesikeis, todėl tikėtina, kad toks Centrinio banko sprendimas akcijų rinkos nepaveiks. Paminėtina tai, kad trumpuoju laikotarpiu Turkijos banko atstovai tikisi infliacijos šuolio, po kurio, dėl vienkartinių veiksnių poveikio išsekimo, ketvirtame šių metų ketvirtyje infliacija pradės mažėti.

Žaliavos

Vakar šviesiosios „WTI" naftos kaina „NYMEX" biržoje vėl smuko ir prekybos metu ji buvo nusiritusi žemiau 83 JAV dolerių už barelį. Naftos pigimą lėmė bendros neigiamos nuotaikos dieną finansų rinkose bei Amerikos naftos instituto pranešimas apie vienuoliktą savaitę iš eilės išaugusias žaliavinės naftos atsargas, kuris dar kartą perspėja investuotojus apie perteklinę naftos rinką JAV. Neigiamos įtakos turėjo ir Tarptautinės energetikos agentūros kas mėnesį skelbiama ataskaita, kurioje prognozuojama, kad 2010 m. ne OPEC šalys padidins naftos gavybą 600 tūkst. barelių per dieną arba 220 tūkst. barelių daugiau nei tikėtasi anksčiau. Prie tokio augimo labiausiai prisidės Rusija ir Kanada ir jos labai didins naftos pasiūlą pasaulyje, tad investuotojai baiminasi, kad didesnė nei planuota gavyba gali neleisti naftos kainai kilti aukštyn. Džiugu bent tiek, kad agentūra šiek tiek padidino naftos paklausos pasaulyje prognozę šiems metams. Šiandien daugiausia dėmesio bus skiriama JAV energetikos agentūros skelbiamai naftos ir jos produktų atsargų pokyčių ataskaitai, kuri, matyt, nenudžiugins investuotojų.
 
Dar nėra komentarų