Jis teigia, kad Kinijos valdžia galiausiai leis laisvai svyruoti juaniui ir juo prekiauti rinkoje, panaikindama dabar galiojančią griežtą šios valiutos kontrolę kitų valiutų atžvilgiu. Šiuo metu daugelis pasaulio analitikų Kinijos valiutą juanį laiko neįvertintu kitų valiutų atžvilgiu, na o šalies valdžia yra kaltinama, kad specialiai išlaiko silpną juanį kitų valiutų atžvilgiu, nes tokiu būdu Kinijos eksportuotojų prekės tampa konkurencingesnės užsienio rinkose.
„Kai Kinai leis laisvai svyruoti juaniui, kitos besivystančios šalys, kurių ekonomikos taip pat smarkiai kyla, irgi turėtų imtis panašių veiksmų, ir galiausiai tai išsivystys į kažką panašaus, kas dabar egzistuoja Vakaruose“ – pareiškė pagrindinis Goldman Sachs banko ekonomistas Jim O’Neill.
„Esant tokiai sistemai, juanis, doleris ir euras gali drauge nustatyti pasaulinės valiutų rinkos fundamentą“ – pridėjo jis.
Pagrindinis Goldman Sachs banko ekonomistas prognozuoja, kad jau šiais metais Kinijos ekonomika taps antra pagal didį pasaulyje, tuo pačiu aplenkdama iki šiol šią poziciją užiminėjusią Japonijos ekonomiką.
Jim O’Neill, kuris yra BRIC termino autorius, taip pat mano, kad per artimiausią dešimtmetį Kinijos ekonomika pagal didį priartės prie didžiausios pasaulyje Amerikos ekonomikos.