Kalifornijos valstijos vadovas gerai žinomas aktorius Arnold Schwarzenegger norėtų sumažinti savo atstovaujamos valstijos išlaidas 20 milijardų dolerių suma. Išlaidos būtų mažinamos švietimo srityje, t.y. vidurinėse ir aukštosiose mokyklose, bei kitose socialinėse srityse, ir anot ekonomisto Joseph Stiglitz, tai yra blogas sumanymas, nes tai pakenks ekonomikai ir jos atsigavimui.
Jis perspėja, kad planuojamas teigiamas biudžeto išlaidų mažinimo efektas gali būti mažesnis už galimas neigiamas pasekmes ekonomikai. Tačiau jis tuo pačiu nepateikė siūlymų, kaip galima būti kitaip sumažinti pavojingai išaugusius Amerikos ir jos valstijų biudžetų deficitus.
Amerikos ir daugelio kitų pasaulio šalių valdžios kovodamos su ekonomikos recesiją, kuri buvo rimčiausia nuo pat Didžiosios Depresijos laikų, ir siekdamos kuo greičiau atgaivinti ekonomiką, gerokai padidino savo biudžetų deficitus.
Reitingų agentūros jau yra perspėjusios, kad jei Amerika ir Didžioji Britanija ir toliau išlaikys tokius didelius biudžetų deficitus, šios šalys rizikuoja prarasti aukščiausius savo reitingus. Minimų šalių galimybės prarasti aukščiausius kredito reitingus šiuo metu yra vertinamos didesne tikimybe nei tai, kad savo kredito reitingus praras Vokietija bei Prancūzija.