
Norint nutraukti ekonomikų skatinimo veiksmus teks susidurti su dilema, kas atsitiks jei ji bus nutraukta ir kas gali atsitikti, jei ekonomikos ir toliau bus palaikomos ir skatinamos. Nouriel Roubini, kuris tiksliai nuspėjo 2008 metais prasidėsiančią krizę, teigia, kad jei šalių ekonomikų stimuliavimas bus nutrauktas per anksti, tai gali pastūmėti šalių ekonomikas atgal į recesijos būsenas, tuo tarpu per ilgas ekonomikos skatinimas gali dar labiau padidinti ir taip pastebimai šoktelėjusias skolas ir biudžetų deficitus.
„Ekonomikos depresijos pavyko išvengti tik dėl pradėtų vykdyti masyvių monetarinių ir finansinių veiksmų, tačiau tai bene dvigubai padidino turėtas skolas ir šiuo metu didžiausias nuogąstavimas yra susijęs su didėjančiais fiskaliniais deficitais“ – pastebi minimas ekonomistas.
Nouriel Roubini atkreipia dėmesį, kad šiuo metu Amerikos Kongrese yra gan didelis nesutarimas tarp abiejų partijų, nes Respublikonai priešinasi mokesčių didinimui, tuo tarpu Demokratai pasisako prieš biudžeto išlaidų mažinimą, ir tokia situacija šalies ekonomikai yra bloga, bei tai nemažina biudžeto deficito.
„Jeigu mes negalime ir nesugebame padidinti mokesčių arba sumažinti išlaidų, tai vienintelis kelias toliau yra intensyviau naudoti pinigų spausdinimo mašinas“ – pridėjo ekonomistas.
Gerai investuotojams žinomas baimės indeksu vadinamas VIX šiuo metu yra nusmukęs žemiau dvidešimties punktų žymės, kai prieš metus jo vertė siekė 48 punktus. Analitikai teigia, kad tai signalizuoja, jog investuotojai mano, kad blogiausia jau praeityje.
Nouriel Roubini teigia, kad jis išlieka skeptiškas dėl to, ar ekonomikos atsigavimas bus pakankamai tvarus, kai bus nutraukti jos stimuliavimo veiksmai. Jo nuomone, tokiu atveju Amerikos ekonomikos augimas turėtų siekti mažiausiai 6 – 7 procentus. Minimas ekonomistas perspėja, kad egzistuoja rizika, jog per antrąjį šių metų pusmetį šalies ekonomika ir vėl gali patirti dar vieną nuosmukį.
„Be abejonės aš laukiu didesnio svyravimo ir nervingumo akcijų rinkoje“ – pareiškė jis.