M.Faber laukia šalių bankrotų ir karo

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2010-02-10 17:15 Komentarai: (11)
Savo konferencijos metu Maskvoje gerai žinomas ekonomistas bei investuotojas Marc Faber pareiškė, kad jis per artimiausius dešimt metų laukia rimtos krizės, kuri bus susijusi su tuo, kad vis daugiau savo išlaidų Amerikos valdžia turės paskirti palūkanų mokėjimui, na o kitos išlaidos mažės, tuo tarpu didelė infliacija ir depresija ateityje sukels karus.

„Maksimaliai per artimiausius dešimt metų, daugiau nei 35 procentai Amerikos valdžios gaunamų pajamų mokesčių pavidalu, turės būti panaudota šalies skoloms ir palūkanoms už jas padengti. Ir tuomet tikrai laukia labai rimtos problemos, kai ims trūkti pinigų biudžete kitoms išlaidoms“ – perspėja Marc Faber.

„Aš esu įsitikinęs, kad Amerikos valdžia bankrutuos, tačiau tikrai ne rytoj. Prieš tai kol jie bankrutuos, jie dar prispausdins krūvas pinigų, na o gerokai šoktelėjusi pinigų masė rinkoje sukels didelės infliacijos augimą, ir tuomet galime sulaukti depresijos su didele infliacija ir tai anksčiau ar vėliau sukels karą“ – prognozuoja minimas ekonomistas.

Negalėdamos įvykdyti socialinių įsipareigojimų, daugelis Vakarų Europos šalių bus priverstos bankrutuoti.

„Portugalija, Airija, Italija, Graikija ir Ispanija – manau, kad šios šalys galiausiai taps nemokiomis ir bankrutuos“ – niūrią ateitį piešia Marc Faber.

„Daugelio Vakarų šalių valdžių įsipareigojimai jau dabar yra gerokai per dideli. Jie nebus pajėgus juos įvykdyti“ – perspėja jis.

Gerai žinomas ekonomistas bei investuotojas Marc Faber reziumuodamas pataria šalių valdžioms padidinti pensinio amžiaus ribą iki septyniasdešimt metų bei sumažinti socialines išmokas, tačiau jis tuo pačiu konstatuoja, kad ir to nepakaks norint išspręsti visas problemas.
 
1.   Parašė Gruodis   2010-02-10 17:27  

na ka, vis dazniau apie tai girdime...dabar varom i apacia su defliacine spirale, po to perimamas visas turtas (uz skolas), o tada jau (ir tik tada, jokiu budu ne anksciau!) paleidziama hyper infliacija su visai is to isplaukiancias "malonumais"...joooo

 
2.   Parašė blusa   2010-02-10 17:31  

Deguonis baigėsi, prasideda sieros amžius.
Saldžios sultys pavirto vynu, mielės išmirė apsinuodijusios savo šlapimu, bet po jų atsiras acto rūršties mielės ,kurios irgi mirs užtroškusios savo išskyrose, ir t.t. ir p.n. o viskas dėl dėl per didelio produktyvumo .

 
3.   Parašė mantas107   2010-02-10 18:22  

Ponas Marc Faber turbut Zeitgeist ("Laiko dvasia") parsisiunte is linkomanijos. Beja verta paziureti visiems...

 
4.   Parašė Donattello   2010-02-10 19:19  

ne. Jis tiesiog nori savo auksą brangiai parduoti

 
5.   Parašė Droidas   2010-02-10 21:27  

Lietuva kaip visada bus pirmaujančių gretose

 
6.   Parašė Donattello   2010-02-10 22:03  

Lietuvos nemini, kaip ir Latvijos. keista. Čia tikriausiai supraskt taip, kad ir taip aišku.

 
7.   Parašė ecotec   2010-02-10 22:09  

Kai portfelis full-short, tai ir karais, ir bankrotais gąsdina. Kaip visada.

Beje, dėl filmo Zeitgeist, tai priešingai nei kolega, rekomenduoju nežiūrėti. Laiko švaistymas.

 
8.   Parašė Dangus   2010-02-10 22:50  

Ar nebūtų galima patikslinti sąvokos „sukels karą“? Kaip žinia, karų ir dabar pilnas pasaulis, o ir tos pačios JAV vis pakariauja su kuo nors...

 
9.   Parašė Feniksas   2010-02-10 23:31  

Sitas tepelis turi omeny dar viena "Tevynes kara", o ne tuos kalapuskiu papoksejimus tam kad spauda turetu bent si ta veikti. "...vien tik auksas valdo mus, valdo mus, valdo mus...", (prisimenant daineles zodzius) tai va sitas DEDE is didziosios "D" turi aukso kalna ir noretu pamazel ji isdalinti, todel hiperinfliacija ir karas butu idealu. Visgi ne idealiame pasaulyje gyvename, ir tokiu krastutinumu nebus. Beje M.Faber jau yra nusiziurejes vietele kur tokiu atveju sleptusi. Jis viename interviu sake, kad be galo megsta Tailanda, tenykcias moteris, alu bei viski, jei dar butu pasakes kad jam ir krepsinis nesvetimas tai buciau suabejoje ar jis ne lietuvis

 
10.   Parašė C#   2010-02-10 23:33  

"megsta Tailanda, tenykcias moteris"

Nieko nuostabaus as irgi turiu silpnybe azijietems

 
11.   Parašė Karolisss   2010-02-11 03:38  

Aš nebūčiau taip kategoriškai nusistatęs prieš... Trendas apsivertė ir dabar iš lėto judam žemyn. Įmonės jau paskelbė gerus rezultatus, daugiau palūkanų normos niekas nemažins... Anksčiau ar vėliau sulauksim rimtesnio signalo kritimui, kas dabartiniame pasaulio fone visai įmanoma. Ką turiu omeny sakydamas "pasaulio fonas"? PIGS, skolos, Kinija, tos pačios palūkanų normos didinimas - stabdantys faktoriai. Kol kas akcijų kritimą inicijuoja $. Per mažai skolinamasi - kas ateityje atsilieps ekonomikos augimui. Hiperinfliacijos nebus, nebus ir greito "išėjimo" iš krizės.

Tačiau svarbiausias faktorius - politika. Iranas oficialiai skelbia, jog nepaisydamas tarptautinės bendruomenės spaudimo ir toliau sodrins uraną. Po 1-1,5m. galės pasigaminti atominę. Kaip žinome, jie į jokias derybas nesileidžia. Nežada stabdyti savo programos nors tu ką... Kol kas žiniasklaida tyli, per daug ši tema neeskaluojama. Laukiama tinkamo momento. Nemanau, jog JAV leis "blogio ašies" valstybei įsigyti atominę bombą? To tikrai nebus. Be to, visuomenė kur kas atlaidžiau žiūri į karus, kai ekonomika "braška" ir kišenės tuščios. Taigi karas, esant ekonomikai dugne, prasidėtų ne vėliau kaip po metų. Krizė puiki dingstis puolimui... Kas gi atiduos JAV skolas? Kodėl nepasisavinus Irano naftos? Kodėl nepermetus skolos ant kitų galvų? Kitas klausimas, ar Amerika pajėgi tokio masto operacijai... Tik kad nebūtų pervertintos jėgos... kas galėtų sukelti ir "Tėvynės karą" ne tik Irane. P.s. kadangi artimuosiuose rytuose vasara karštoka, tai JAV visada puola žiema... ;)