Jie taip pat prieš Amerikos Kongrese sudarytą komisiją, kuri tiria krizės priežastis, gynė savo atstovaujamose bankuose esančią atlyginimų, priemokų ir kompensacijų tvarką.
Amerikiečiai mokesčių mokėtojai yra įsiutę, ir turi pilną teisę taip jaustis, dėl bankų planų išsimokėti savo darbuotojams dideles premijas, po to kai praėjusių metų pradžioje juos nuo realaus bankroto išgelbėjo tik šalies valdžia, kuri paskolino jiems mokesčių mokėtojų pinigus, pareiškė Kongreso sudarytos komisijos pirmininkas.
Keturių didžiausių Amerikos bankų vadovų perklausa Kongrese prasidėjo nuo sudarytos komisijos krizės priežastims tirti pirmininko Phil Angelides pasisakymo, kuriame jis pristatė savo atstovaujamos komisijos veiklą ir jos veiklos tikslus. Jis taip pat pažymėjo, kad visuomenės tarpe vis labiau auga pasipiktinimas bankininkais, todėl šiuo tikslu keturių pagrindinių Amerikos bankų vadovai buvo pakviesti į Kongresą.
„Mes suprantame pykti, kurį jaučia daugelis Amerikos piliečių. Mes esame dėkingi už pagalbą, kuria mums suteikė šalies valdžia ir tuo pačiu piliečiai“ – pareiškė vieno iš didžiausių Amerikos banko Bank of America vadovas Brian Moynihan.
Bank of America bankas jau spėjo sugražinti Amerikos valdžiai visus iš jos pasiskolintus pinigus, be to šio banko vadovas pareiškė, kad didžioji dalis jo atstovaujamo banko darbuotojų visiškai neprisidėjo prie kilusios finansų ir tuo pačiu ekonomikos krizės ir todėl neturėtų būti nubausti mažesnėmis algomis bei premijomis. Brian Moynihan pripažino, kad darbo užmokesčio fondas praėjusiais metais buvo didesnis nei 2008 metais, tačiau išlaidos algoms dar nesugrįžo į iki krizės buvusį lygį.
Tuo tarpu kito stambaus Amerikos banko JPMorgan Chase & Co. vadovas Jamie Dimon pripažino, kad daugelis šio banko darbuotojų sulaukė pastebimo premijų ir kompensacijų sumažinimo. Jis tuo pačiu pareiškė, kad ir toliau mokės darbuotojams tinkamą ir konkurencingą atlyginimą rinkoje, kad pritraukti ir išsaugoti talentus.
„Mes padarėme klaidų ir žinoma yra dalykų, kuriuos mes galėjome atlikti žymiai geriau“ – prisipažino JPMorgan Chase & Co. banko vadovas Jamie Dimon.
Morgan Stanley banko vadovas John Mack pareiškė, kad kilusi krizė buvo galingas pažadinantis skambutis jo atstovaujamam bankui. Jis taip pat prisipažino, kad atsisakė priemokų už praėjusių metų veiklą, bei įvedė savo banke tokią priemokų tvarką, kuri neskatina per didelės rizikos prisiėmimo darbuotojų tarpe.
Vienas iš Amerikos Kongrese sudarytos komisijos, kuri tiria krizės priežastis, narių paklausė Goldman Sachs banko vadovo Lloyd Blankfein apie jo banko vykdytą veiklą, kuomet specifiškas turtas buvo susiejamas su obligacijų tipo vertybiniais popieriais ir tuomet parduodamas investuotojams, nors pats Goldman Sachs bankas tuomet tuos pačius vertybinius popierius šortindavo, t.y. tikėdavosi jų vertės kritimo ir tuo pačiu pelno iš to. Tai taip pat susiję su rizikingų būsto paskolų vertybiniais popieriais, kurie ir sukėlė kreditų krizę, kuri vėliau peraugo į rimtą ekonomikos krizę.
„Tai yra tas pats, kas pardavinėti automobilį, kuris turi stabdžių gedimą ir po to nusipirkti draudimo polisą tam automobiliui“ – pareiškė komisijos narys.
„Aš manau, kad toks elgesys yra netinkamas. Apgailestaujame, kad dėl to žmonės prarado pinigus“ – teigė Goldman Sachs banko vadovas Lloyd Blankfein.
Jis taip pat prisipažino, kad jo banko veikloje ir atliktuose veiksmuose buvo klaidų.
„Mes atlikome veiksmus, kurie neveikė itin gerai. Mes ėjome kiekvieną naktį miegoti prisiėmę vis daugiau rizikos nei derėtų ir mes norėtume“ – prisipažino Lloyd Blankfein.
Amerikos banko JPMorgan Chase & Co. vadovas Jamie Dimon prisipažino, kad jie padarė klaidą laiku nesuvokę, kad nekilnojamo turto kainos negali amžinai didėti.