
Už įspūdingą ralį Amerikos akcijų rinkoje, kurio metu pagrindinis akcijų rinkos indeksas S&P 500 ūgtelėjo net apie septyniasdešimt procentų, yra atsakinga taip pat ir Amerikos valdžia, kuri skatino tiesiogiai ir netiesiogiai akcijų kainų kilimą, pastebi jis.
Savo paskelbtame tyrime Charles Biderman teigia, kad Amerikos akcijų rinkos kapitalizacijos padidėjimą maždaug šešiais trilijonais dolerių niekaip negalima paaiškinti tradiciniais metodais, t.y. kad tai lėmė vien tik investuotojų kapitalo atėjimas iš užsienio ir vietinių veiksmai.
„Mes negalime tiksliai nustatyti pinigų šaltinių, kurie lėmė tokį staigų ir didelį akcijų brangimą rinkoje“ – pareiškė TrimTabs Investment Research kompanijos analitikas ir prezidentas.
Jo nuomone, tokį didelį ir staigų akcijų brangimą Amerikos akcijų rinkoje galima paaiškinti tik valdžios komiteto, kuris yra žinomas iš pavadinimo „Plunge Protection Team - PPT“ arba komandos apsaugančios nuo kracho veiksmais, kuomet jie rinkoje pirko akcijas ir išvestinius vertybinius popierius. Į minimos komandos apsaugančio nuo kracho sudėtį įeina FED vadovas, Iždo sekretorius bei atsakingas asmuo už akcijų ir žaliavų rinkas.
Tokia grupė, kuri oficialiai vadinasi prezidento darbo grupė finansų rinkoms, buvo sukurta dar Amerikos prezidento Ronald Reagan valdymo laikais, siekiant išpręsti 1987 metais įvykus biržų krachui kilusias problemas. Jau po kelių metų pasirodė gandai, kad ši suburta darbo grupė užsiima tiesioginiu akcijų rinkos gaivinimu ir kėlimu meškų rinkos metu.
Žinomas TrimTabs Investment Research kompanijos analitikas ir prezidentas Charles Biderman prisipažįsta, kad neturi jokių įrodymų, kurie galėtų patvirtinti valdžios tiesioginį kišimąsi į finansų rinkas.
„Visi žinome, kad Amerikos valdžia išleido milijardines sumas paremdama automobilių pramonę, bei gelbėdama finansų institucijas. Taigi kodėl ji negalėjo analogiškai paremti ir finansų rinkas? “ – pareiškė jis.
Jo skaičiavimais, Amerikos valdžiai kas mėnesį pakaktų skirti maždaug po 60-70 milijardų dolerių ir juos investuoti į S&P500 indekso ateities sandorius, norint užtikrinti reikiamą kryptį akcijų rinkose.
„Galvojimas, kad už akcijų kainų staigaus brangimo slepiasi kažkokia magija yra visiška nesąmonė“ - pareiškė komentuodamas Charles Biderman Fusion IQ kompanijos strategas Barry Ritholtz.
Jo nuomone, staigus ir didelis atšokimas akcijų rinkoje prasidėjas praėjusių metų kovo pradžioje yra normalus reiškinys, atsižvelgiant į prieš tai buvusį įspūdingą kritimą finansų rinkose. Jis tuo pačiu atkreipia dėmesį, kad nepaisant didelio atšokimo akcijų rinkose, iki buvusių maksimumų 2007 metais dar laukia pakankamai ilgas kelias, o tai tuo pačiu reiškia, kad šis akcijų rinkos atsigavimas po didelio kritimo yra kur kas ilgesnis nei ankstesniais kartais.
Charles Biderman teorijos kritikai taip pat teigia, kad nėra priežasčių, kodėl šalies valdžia turėtų slėpti faktą, kad ji daro intervencijas finansų rinkose. Nes pavyzdžiui savo veiksmus Amerikos skolos vertybinių popierių rinkoje FED neslepia ir juos deklaruoja atvirai.
„Tai yra tiesa, kad Amerikos valdžia į finansų sistemą įpompavo šimtus milijardų dolerių, tačiau jie į akcijų rinkas pateko tradiciniu keliu“ – pareiškė Fusion IQ kompanijos strategas Barry Ritholtz.
Jis taip pat pabrėžia, kad faktiškai yra neįmanoma, kad Amerikos valdžia maždaug dvidešimt metų kontroliuotų finansų rinkas tokiais slaptais būdais, kad nieks to nepastebėtų.