
„Mokesčių mokėtojai neišgelbėjo nieko, nes mes neturėjome mokesčių padidėjimo Amerikoje” – atkreipė dėmesį Warren Buffett.
Taigi, kas gi tuomet užmokėjo „už per didelių, kad leistą būtų bankrutuoti” finansų kompanijų gelbėjimą?
„Tie, kurie skolino Amerikos valdžiai, tie iš tiesų ir išgelbėjo šalies finansų institucijas nuo bankroto. Taigi iš tiesų, tai padarė Kinai, Japonai bei kiti, kurie pirko Amerikos valdžios išleistas valstybines obligacijas. Na o gauti pinigai už minėtų obligacijų išplatinimą buvo panaudoti Amerikos bankų ir kitų finansų institucijų finansavimui” – pareiškė žinomas investuotojas.
Milijardierius nesibaimina, kad iš valdžios gavusių paramą Amerikos finansų institucijų vadovai ims neatsakingai elgtis ir per daug rizikuoti, manydami, kad prireikus valdžia vėl jiems pagelbės. Jis pateikė kaip pavyzdį AIG ir Citigroup, kurie iš valstybės gavo milžiniškus kiekius pinigų, po to kai jų rinkos vertės ypač smarkiai nukrito, kuomet buvo pranešta apie itin prastą jų finansinę padėtį.
„Manau, kad „moralinis lošimas” nėra problema, kuomet tokių kompanijų akcininkai netenka 90 procentų pinigų” – pareiškė Warren Buffett.
Labai gerai žinomas investuotojas, kuris turtingiausių pasaulio žmonių sąraše užima antrą vietą, mano, kad turtingieji privalo atiduoti didelę dalį savo turto mokėdami mokesčius bei filantropijai.
„Galbūt tokie asmenys mano, kad pasiekė viską patys. Tačiau vis dėl to visuomenė jiems padarė labai daug. Todėl turime turėti ne tik mokesčių sistemą, tačiau taip pat ir vertybių sistemą, lemiančią, kad žymi dalis tokių asmenų turto sugrįžtų žmonėms, kurie ištraukė „trumpesnius šiaudelius” gyvenime” – reziumavo gerai žinomas investuotojas bei milijardierius Warren Buffett.