W.Buffett – mokesčių mokėtojai dar nieko neišgelbėjo

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2009-11-03 16:24 Komentarai: (9)
Amerikos mokesčių mokėtojai iki šiol neišleido nei cento gelbėdami šalies finansų sektoriaus atstoves nuo bankroto, netikėtai pareiškė gerai žinomas investuotojas bei milijardierius Warren Buffett. Amerikos bankus nuo bankroto išgelbėjo tie, kurie įsigijo išleistas Amerikos valstybines obligacijas, t.y. Kinai ir Japonai, pabrėžė jis.

„Mokesčių mokėtojai neišgelbėjo nieko, nes mes neturėjome mokesčių padidėjimo Amerikoje” – atkreipė dėmesį Warren Buffett.

Taigi, kas gi tuomet užmokėjo „už per didelių, kad leistą būtų bankrutuoti” finansų kompanijų gelbėjimą?

„Tie, kurie skolino Amerikos valdžiai, tie iš tiesų ir išgelbėjo šalies finansų institucijas nuo bankroto. Taigi iš tiesų, tai padarė Kinai, Japonai bei kiti, kurie pirko Amerikos valdžios išleistas valstybines obligacijas. Na o gauti pinigai už minėtų obligacijų išplatinimą buvo panaudoti Amerikos bankų ir kitų finansų institucijų finansavimui” – pareiškė žinomas investuotojas.

Milijardierius nesibaimina, kad iš valdžios gavusių paramą Amerikos finansų institucijų vadovai ims neatsakingai elgtis ir per daug rizikuoti, manydami, kad prireikus valdžia vėl jiems pagelbės. Jis pateikė kaip pavyzdį AIG ir Citigroup, kurie iš valstybės gavo milžiniškus kiekius pinigų, po to kai jų rinkos vertės ypač smarkiai nukrito, kuomet buvo pranešta apie itin prastą jų finansinę padėtį.

„Manau, kad „moralinis lošimas” nėra problema, kuomet tokių kompanijų akcininkai netenka 90 procentų pinigų” – pareiškė Warren Buffett.

Labai gerai žinomas investuotojas, kuris turtingiausių pasaulio žmonių sąraše užima antrą vietą, mano, kad turtingieji privalo atiduoti didelę dalį savo turto mokėdami mokesčius bei filantropijai.

„Galbūt tokie asmenys mano, kad pasiekė viską patys. Tačiau vis dėl to visuomenė jiems padarė labai daug. Todėl turime turėti ne tik mokesčių sistemą, tačiau taip pat ir vertybių sistemą, lemiančią, kad žymi dalis tokių asmenų turto sugrįžtų žmonėms, kurie ištraukė „trumpesnius šiaudelius” gyvenime” – reziumavo gerai žinomas investuotojas bei milijardierius Warren Buffett.
 
1.   Parašė Donattello   2009-11-03 18:59  

beja ir pats galetu atriekti savo dali vargstantiems. bet jam geriau zinoti.

 
2.   Parašė C#   2009-11-03 19:06  

Nesidomejau jo veikla ar uzsiima jis labdarom. Uztat B. Gates tai riekia jau senai. O ka daugiau veikt valdant tokius turtus ? Aukso i graba nenusinesi.

 
3.   Parašė Feniksas   2009-11-03 19:44  

visgi nesutinku su siame straipsnyje isdestyta mintimi. Nepaisant to kad mokesciai KOL KAS nepadidejo, amerikieciai, kiekvienas atskirai ir visi kartu kaip valstybe prisieme visa rizika gelbejant finansu sistema. Juk jeigu dalis gelbetu banku uzsilenks skolas sumokes mokesciu moketojai ateityje, tad sakyti kad mokesciu moketojai nieko neisgelbejo yra spjuvis Amerikos zmonems tiesiai i snuki

 
4.   Parašė OpTiiX   2009-11-03 20:13  

Taigi rašo, kad kol kas, iki šiol.

 
5.   Parašė centaspocento   2009-11-03 22:37  

Amerikiečiai, matyt, pamažu ruošiami mokesčių didinimui. Buffetas savo didžiąją dalį turto po mirties yra pažadėjęs Gatesų fondui. Savo vaikams paliks tik keletą niekingų milijardų .

 
6.   Parašė blusa   2009-11-03 22:52  

Amerikos bankus nuo bankroto išgelbėjo tie, kurie įsigijo išleistas Amerikos valstybines obligacijas, t.y. Kinai ir Japonai, pabrėžė jis.

Čia suprasčiau ,jei amerikiečiai kiniečiams ir japonams negražintų paskolintų pinigų , Tada mokesčių mokėtojams tikrai nieko nekainuotu . Taigi jei reiks grąžinti - reiškia anksčiau ar vęliau kainuos ,ir dar su procentais.

 
7.   Parašė Alekna   2009-11-03 23:55  

1. Reiketu atkreipti demesi i gudragalvio Warreno Buffetto "iki šiol neišleido nei cento". Paprastiems amerikieciams ir ne tik jiems tai tikrai kainuos (greiciausiai netiesiogiai).
2. Amerikos valstybines obligacijos reiskia, kad reikes grazinti ir skola ir palukanas.
3. Sistema isbuozins paprastus amerikiecius ne butinai per mokescius, bet tikrai per infliacija, tai tik laiko klausimas.

 
8.   Parašė Vycka   2009-11-04 06:46  

Būkit ramūs dėl jo turto, kai mirs jis visą turtą paliks kažkokiam tai labdaros fondui. Va čia tai yra aukštas lygis, žmogus net name paprastame gyvena, važinėja paprastu auto ir galiausiai po viso gyvenimo triūso paaukos labdarai tai ką pasiekė. Pagarba.

 
9.   Parašė drugelis   2009-11-04 19:42  

Manau yra keli scenraijai, todėl su Buffeto atsargiu "kol kas" tenka sutikti.
Vienas iš scenarijų kurio komentuotojai nerado yra aprašytas Ashaman ir kitų analitikų (anarchist) ir pan. Dolerio valdytojai tikrieji gali per pasaulio centrinės valiutos leidimo mechanizmą padaryti QE (quantitative easing) ir infliuotais doleriais iš oro grąžinti skolas. Tai yra principe suma sumarum - švelni vagystė iš kreditorių. Bet ką čia gali padaryti ginklais apsikarsčiusiam "bosui"? Džiungliu įstatymai ką skelbia? Laimi stipresnis? ar ne?
Štai toks vienas iš scenarijų įmanomas ir tada gausis kad JAV liaudis ir vėl išrinktieji, ir tik todėl kad jų valdytojai "kiečiausi"... ne liaudis, ne jie patys beje gal Bufetas ta ironiškai ir norėjo pastebėti - ner ko JAV publikai didžiuotis - ne jie savo bankus išgelbėjo aišku kol kas - bet kaip bus ateity pažiūrėsim - juk "kietuoliai" skolų nemoka ar ne? kiek pamenu jie dažnai "duoda pasiūlymus, kurių negali atsisakyti"...