A.Greenspan – reikia priversti bankus padidinti kapitalus

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2009-09-08 11:59 Komentarai: (0)
Privalomi bankų kapitalo reikalavimai turi būti sugriežtinti, pareiškė buvęs ilgametis FED vadovas Alan Greenspan.

„Bankai turi turėti daugiau kapitalo, netgi kai nėra krizinės situacijos rinkoje, tokiu būdu jie bus labiau apsaugoti. Mums reikia finansų srityje atlikti rimtas reformas ir pokyčius bei patobulinimus“ – pridėjo jis.

Nors pasaulio ekonomika gan greit sugebėjo atsigauti po šios krizės, tačiau per 1987 - 2006 metų laikotarpį Amerikos Federaliniam Rezervų bankui vadovavęs Alan Greenspan, kuris taip pat kai kurių ekonomistų, analitikų bei politikų yra kaltinamas dėl įvykusios krizės, perspėja, kad neatlikus esminių reformų finansų srityje, problemos ir vėl gali sugrįžti.

Buvęs FED vadovas mano, kad krizę sukėlė tai, kad kapitalas buvo pakeistas finansų inžinerijos produktais.

„Nieks negali pakeisti kapitalo. Nemanau, kad šios krizės galima buvo išvengti, nebent pavyktų pakeisti žmogiškąją prigimtį“ – atviravo Alan Greenspan.

Dėl to, kad finansų institucijos prisiėmė per didelę riziką, norėdamos kuo greičiau bei kuo daugiau uždirbti, per šią krizę jos jau buvo priverstos nurašyti bendrai 1.61 trilijonų dolerių vertės turtą. Na o nuo bankroto daugelis stambiųjų pasaulio bankų buvo išgelbėti tik dėl panaudotų milžiniškų mokesčių mokėtojų lėšų ir pastebimai padidėjusių valstybių biudžetų deficitų.
 
Dar nėra komentarų