Pasirodo, kad kilusias problemas nėra taip sunku išspręsti, belieka tik pakaitalioti sau palankiai pagal esančią padėtį taisykles ir problemos turėtų automatiškai su laiku bei greičiau įsispręsti, tačiau klausimas lieka atviras, ar tai nesukurs ateityje naujų ir dar didesnių problemų. Tačiau tai tik ateities klausimas, o gyvename šiandiena.
Šįkart kalba vyksta apie taip vadinamą „uptick rule” taisyklę, kuomet investuotojas pasiskolinęs kažkurios kompanijos akcijas iš maklerio įmonės galės jas pašortinti, t.y. parduoti, tuo pačiu įsipareigodamas jas vėliau atpirkti, tik tada, kai šios kompanijos akcijos ankstesnio sandorio metu pabrangs. Gali būti, kad Amerikos vertybinių popierių komisija įves ir kitus apribojimus, pasunkindama pesimistams gyvenimą rinkoje. Minima Amerikos tarnyba ėmėsi nagrinėti šiuos klausimus po to, kai į ją kreipėsi su savo pasiūlymais kai kurie Kongresmenai.
Priminsime, kad Amerikos vertybinių popierių komisija minimą „uptick rule” taisyklę panaikino maždaug prieš dvejus metus. Tuo metu kaip tik visai netikėtai prasidėjo nuosmukis rinkose, kuris vėliau peraugo į masinį išpardavimą. Žinoma, atsirado ir tų, kurie labai gerai uždirbo iš akcijų nuosmukių, pasinaudoja minėtos taisyklės panaikinimu, kalba eina konkrečiai apie alternatyvių „hedge“ fondų valdytojus.
Priešininkai, pasisakantys jog nereikia riboti šortinimo galimybių rinkos dalyviams, teigia bei perspėja, kad toks sprendimas apriboti šortinimą rinkoje, gali sukelti naujus spekuliacinius burbulus. Jie taip pat primena, kad praėjusią savaitę priimtas finansų apskaitos palengvinimas turto vertinimo klausimu, gerokai išpūs bankų rezultatus ir iškreips tikrąją padėtį.