Rytinės finansų rinkų naujienos

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: Finasta Data: 2009-02-20 12:25 Komentarai: (0)
Ketvirtadienį JAV akcijų kainos pasiekė šešerių metų žemumas Instituciniai investuotojai pastaruoju metu baiminasi kad vyriausybės inicijuojamų ekonomikos gelbėjimo planų nepakaks recesijai ir šalies ūkį ilgam sunkmečiui pasiglemžti grasinančiai defliacijai sušvelninti Dow Jones indekso reikšmė smuko 89 punktais, arba 1,2 proc., iki 7465,95 punkto, t. y. žemiausio taško nuo 2002 metų spalio 2 dienos, o vienu prekybos metu buvo pasiekusi ir dar žemesnę – 7447,55 ribą.

Prastesnes, nei tikėtasi, šio ketvirčio veiklos rezultatų prognozes pateikusios informacinių technologijų sektoriaus ruporo „Hewlett-Packard“ akcijos krito žemyn 8 proc, paskui save nusitempė Nasdaq indeksą, jis krito 1,71 proc. Technologijų sektorius šiemet kol kas atrodo geriausiai, lyginant su kitomis rinkos pozicijomis. Jų dinamiką atspindinčio pagrindinio indekso reikšmė vis dar išlieka dešimtadaliu didesnė, lyginant su „meškų rinkos“ dugnu, iki šiol pasiektu lapkričio 20 dieną. Telekomunikacijų kompanija „Sprint Nextel“ pranešė, kad jos belaidžio ryšio paslaugų atsisakė 1,3 mln. klientų, tačiau ketvirčio nuostoliai buvo mažesni, nei tikėtasi, todėl akcijos pabrango 20 proc.

Finansų sektoriaus akcijų raidą atspindintis indeksas KBW Bank susitraukė dar 7 proc. Nuosmukio neišvengė „Bank of America“, „Citigroup“, „JPMorgan Chase“, „Wells Fargo“ ir „American Express“ vertybiniai popieriai. Dow Jones Transportation average indeksas, apimantis transporto sektoriaus atstovų akcijas, sumažėjo 2 proc. iki 2708,3, arba žemiausio taško per penkerius su puse metų.

Per savaitę naujas paraiškas bedarbio pašalpai gauti užpildė 627 tūkst gyventojų, kai buvo tikimasi, kad šis skaičius neviršys 620 tūkst Tokias paraiškas pildančių amerikiečių skaičius pasiekė rekordinį 4,987 mln. dydį.
Didmeninės infliacijos barometru vadinamas gamintojų kainų indeksas sausį nors pramonė ir vartojimas smuko pasistiebė 0 8 proc kai gruodį krito 1 9 proc Ekonomistai tikėjosi kad ūgtelėjimas neviršys 0 3 proc Neskaitant nepastovių maisto ir energijos prekių kainų kilimas siekė 0 4 proc kai gruodį sudarė 0 2 proc o buvo tikėtasi 01 proc padidėjimo Tikimasi kad ir vartojimo kainų infliacija sausį turėjo padidėti aprimus , degalų kainų smukimui Tačiau toks pramonės produkcijos kainų pakilimas greičiausiai gali būti laikinas reiškinys Filadelfijos gamybos sektoriaus indeksas vasarį krito nuo -24 3 iki -413 punkto arba žemiausio taško nuo 1990 metų Aplenkiantis Conference Board ekonominių lūkesčių rodiklį indeksas sausį netikėtai pakilo 0 4 proc nors buvo prognozuojama kad jis padidės tik 0,1 proc.

Obligacijų kainos susitraukė kai 10 metų vyriausybės vertybinių popierių pajamingumas pasistiebė nuo 2 75 iki 2 81 proc 3 mėnesių Libor palūkanos išliko nepakitusios - 1 25 proc o vienos nakties Libor norma sumažėjo nuo 0,3 iki 0,29 proc.

Vakarų Europa

Ketvirtadienį Vakarų Europos akcijų indeksai pirmą sykį per pastarąsias tris dienas nors ir nežymiai tačiau pakilo Vakar Vakarų Europoje reikšmingų makroekonominių naujienų paskelbta nebuvo o indeksų kryptį lėmė naujienos iš pavienių įmonių - Nestle“, didžiausios maisto produktų grupės pasaulyje akcijų kaina pabrango 5 2 proc po to kai įmonė pranešė geresnius nei prognozuota pardavimų rezultatus Prasčiau sekėsi technologijų kompanijoms tokioms kaip Nokia“ ar Helwett-Packard“, pastaroji paskelbė prastesnius rodiklius nei prognozuota Rinkų nuotaikoms atsigauti nepadėjo ir bendrai prastas ekonominis klimatas šiuo metu tvyrantis pasaulio ekonomikose - žemyn Vakarų Europos indeksus spaudė prekybos kryptis JAV rinkoje kur vakar buvo paskelbti gamintojų kainų ir Filadelfijos gamybos , sektoriaus indeksai.

Azija

Dauguma Azijos akcijų indeksų per penktadienio prekybą pasidavė recesijos nuotaikoms ir taip pat smuko. Kinijos akcijų indeksas CSI 300 šiandien ryte augo daugiau nei 1,86 proc., o daugiausia kilo namų apyvokos priemonių ir naftos cheminių produktų gamybos bendrovių akcijos, nes šalies vyriausybė pagal patvirtintą ekonomikos gaivinimo planą ir šiems sektoriams suteiks paramą. Taip pat patvirtinta, kad Kinijos rezervų tarnyba planuoja toliau pirkti žaliavas ir taip skatinti šios rinkos gyvybingumą ir kainų palaikymą. Šįkart nuspręsta skirti 530 mln. JAV dolerių įsigyti 290 tūkst. tonų aliuminio iš vietinių gamintojų, mokant už jį 33 proc. aukštesnę nei rinkos kainą. Tačiau tai gali paskatinti ir aliuminio importo į šalį didėjimą, jeigu Londono metalų biržoje aliuminio kainos išsilaikys žemesnės.

Lotynų Amerika

Besitęsiant automobilių gamintojų sektoriaus krizei, sausį Brazilijoje užfiksuotas pirmasis darbo vietų skaičiaus sumažėjimas per pastaruosius septynerius metus. Baiminamasi, kad tai gali sumažinti vartojimą ir kirsti mažmeninei prekybai. Atrodo, kad prastėjanti situacija darbo rinkoje gali būti papildomas impulsas šalies Centriniam bankui ateityje dar labiau mažinti bazines palūkanų normas.

Vidurio ir Rytų Europa

Lenkijos pramonės gamybos apimtys sausio mėnesį mažėjo 14,9 proc. – daugiausia nuo 1990 m. Gruodį jos smuko 4,4 proc. Lyginant vien gruodžio ir sausio mėnesius, pramonės gamybos apimtys smuko 5,8 proc. Kaip ir galima tikėtis, tai – ekonomikos lėtėjimo pasekmė: mažėjant vartojimo apimtims tiek vidaus, tiek ir eksporto rinkose, mažėja ir šalies pramonės gamybos apimtys. Lenkijos gamintojai beveik du trečdalius savo produkcijos eksportuodavo. Lenkijos gamintojų kainų indeksas atskleidžia, kad, sausio duomenimis, per metus gamintojų kainos padidėjo 3 proc., daugiausia vandens, elektros ir dujų sektoriaus. Per mėnesį jos pakilo 1,7 proc., ir tai pirmas kartas po trijų mėnesių pertraukos, kai šis rodiklis auga.

Taip smarkiai mažėjus gamybos apimtims tikimasi, kad bazinė palūkanų norma visgi bus mažinama ir toliau siekiant paskatinti ekonomiką, o ne palikta nepakitusi, siekiant sustiprinti valiutą. Rinkos tikisi, kad vasario 24–25 d. bazinė palūkanų norma bus sumažinta 50 bazinių punktų.

Turkijos centrinis bankas sumažino skolinimo palūkanų normą nuo 13 proc. iki 11,5 proc. Skolinimo palūkanų norma buvo sumažinta nuo 15,5 proc. iki 14 proc. Šis palūkanų normų mažinimas vertintinas kaip agresyvus, nes rinka tikėjosi, kad skolinimo palūkanų norma bus sumažinta tik puse procentinio punkto.

Žaliavos

Ketvirtadienį regėjome žaliavinės „WTI” naftos kovo mėn. ateities sandorių kainos staigų ir didesnį nei 14 proc. šuolį iki 39 JAV dolerių už barelį. Tokį staigų naftos kainų kilimą vakar sukėlė JAV energetikos administracijos paskelbtas labai netikėtas žaliavinės naftos atsargų šalyje sumažėjimas per savaitę. Anot ataskaitos, JAV žaliavinės naftos atsargos sumažėjo 200 tūkst. barelių arba 0,06 proc., nors daugumos naftos rinkos analitikų lūkesčiai buvo labai pesimistiški ir tikėtasi įprasto naftos atsargų didėjimo. Benzino atsargos šalyje per savaitę išaugo 1,1 mln. barelių, o distiliatų sumažėjo 0,8 mln. barelių. Naftos rinkos dalyviams optimistiškesnes nuotaikas grąžino naftos produktų paklausos rezultatas, kuris parodė, kad per pastarąsias keturias savaites paklausa tebuvo 0,1 proc. mažesnė nei atitinkamu laikotarpiu praėjusiais metais. Viena iš priežasčių – gerokai atpigusios degalų kainos lemia didesnes galimybes didinti jo vartojimą. Be to, praėjusią savaitę beveik 9 proc. sumažėjo žaliavinės naftos importas į JAV, tad nieko nuostabaus, kad tai turėjo lemti žaliavinės naftos atsargų mažėjimą. Prie naftos kainų kilimo vakar taip pat prisidėjo ir tai, kad staigiai atšokusi kaina lėmė trumpųjų naftos pozicijų uždarinėjimą. Reikėtų priminti, kad šiandien yra paskutinė kovo mėn. „WTI“ naftos pristatymo prekybos diena. Beje, vakar kilus „WTI“ naftos kainai, skirtumas tarp jos ir „Brent“ žaliavinės naftos sumažėjo iki -1,2 JAV dolerio už barelį.

Vis dar tvyrant panikai finansų rinkose, o vertybinių popierių biržų indeksams pastarąją savaitę čiuožiant žemyn, auksu vakar buvo prekiaujama 970–985 JAV dolerių už trojos unciją. Iki nominalaus aukso kainos rekordo tetrūksta 5 proc., tad panašu, kad aukso rinkos dalyviai vis stipriau pasiruošę pasiekti šį rekordą. Žinoma, prieš tai dar reikia kirsti psichologiškai svarbią 1000 JAV dolerių už trojos unciją ribą, nes galbūt gali atsirasti norinčiųjų fiksuoti pelną artimiausiu metu. Vakar didžiausio pasaulio biržoje prekiaujamo fondo, atspindinčio aukso kainos judėjimą, „SPDR Gold Trust“ turimas aukso kiekis padidėjo 4,9 tonos, o tai, žvelgiant į pastarąsias savaites, atrodo pakankamai kuklus augimas. Tačiau panašu, kad jo kiekis vis vien dar augs artimiausiu metu, nes susidomėjimas aukso fondų vienetais yra milžiniškas.
 
Dar nėra komentarų