Antradienį pagrindiniai JAV akcijų indeksai smuko po daugiau nei 4 proc - daugiausia nuo prezidento Baracko Obamos inauguracijos. Dow Jones pralaužė psichologiškai svarbią 8000 punktų ribą ir nusileido iki žemiausios reikšmės nuo lapkričio 20 dienos kai buvo pasiektas rinkos dugnas. Saugiais finansiniais instrumentais laikomų iždo obligacijų kainos dolerio kursas ir aukso kaina šovė į viršų.
Didelį rinkos dalyvių nusivylimą ir susirūpinimą sukėlė iždo sekretoriaus Timothy Geithnerio pristatytas bankų gelbėjimo planas TARP kuris vakar buvo pervadintas į FSP (angl Financial Stability Plan). Pristatymas buvo menkai detalizuotas neaiškus ir nesugebėjo įtikinti kad remiantis planu pavyks įveikti jau 14 mėnesių užsitęsusią recesiją o šviesa jau užsižiebė tunelio gale. Numatoma įsteigti jungtinį valstybinio ir privataus kapitalo fondą kuris padėtų bankams apsivalyti nuo turimų blogų paskolų ir galėtų išpirkti jų už iki 1 trln JAV dolerių. Daliai investuotojų ši žinia pasirodė kelianti nerimą kadangi praeityje tokie dariniai nebūdavo patvarūs. Taip pat , nebuvo įvardinta konkreti formulė kaip ketinama įvertinti aktyvų kainą kad ji būtų naudinga tiek mokesčių mokėtojams tiek bankams FSP programos lėšų ketinama skirti tik tiems testuojant streso sąlygomis atrinktiems bankams, kurie įgalūs išgyventi ekonominį sunkmetį ir pasiruošę skolinti pinigus pagal paskirtį, taip pat riboti dividendų mokėjimą ir įsigijimus. Be to, nebuvo įvardintas konkretus FSP programos dydis, nors T. Geitheris neatmetė galimybės, kad ji neapsiribos 700 mlrd. JAV dolerių. Su Federaliniu rezervų banku (FED) vykdomas bendras skolinimo programas, siekiant skatinti privataus sektoriaus kreditavimą, siekiama išplėsti iki 2 trln. JAV dolerių. Iždo sekretorius pripažino, kad FSP plano detalės vis dar derinamos, o jam pasiekti norimą efektą užtruks gana ilgai. Anksčiau sviedęs kaltinimus Kinijai dėl manipuliavimo valiuta, šįkart T. Geitheris nepraleido progos dėl dabartinės suirutės apkaltinti visų - bankų, priežiūros įstaigų ir kitų šalių.
Pesimizmo nesugebėjo atsverti Senato patvirtintas 838 mlrd. JAV dolerių ekonomikos skatinimo planas. Dabar laukiama derybų su anksčiau 819 mlrd JAV dolerių planui pritarusio Kongreso atstovais Tai turėtų padėti susitarti dėl bendro ūkio gaivinimo priemonių paketo Atrodo, kad neapibrėžtumas, kaip naujoji administracija ketina gelbėti bankų sektorių, kai kuriems investuotojams sukėlė tam tikrų dvejonių ar pavyks sėkmingai įgyvendinti ir ekonomikos skatinimo programą Pasitikėjimo nepridėjo ir FED vadovo Beno Bernankės pareiškimas kad Centrinio banko veiksmai siekiant padidinti finansų rinkų likvidumą duoda tam tikrą efektą bet nėra panacėja nuo kredito krizės.
Akcijų rinkos nuosmukis daugiausia laikėsi ant finansų sektoriaus pečių Jo akcijų kursų dinamiką atspindintis KBW Bank indeksas krito 14 proc Daugiausia atpigo didžiausių bankų akcijos Bank of America“ pigo 19 proc Citigroup“ - 15 proc „Wells Fargo“ -14 proc Morgan Stanley“ - 12 proc American Express“ ir
J P Morgan Chase“ - po 10 proc Žemyn ritosi ir pastaruoju metu atsitiesimo ženklus rodžiusios technologijų sektoriaus akcijos Intel“ akcijos pigo 5 6 proc Dell“ - 5 proc Cisco Systems“ -4 8 proc Apie papildomą ., darbuotojų atleidimą paskelbusių automobilių gamintojos General Motors“ ir parduotuvių tinklo „Wal-Mart“ akcijos nuvertėjo atitinkamai 4,6 ir 3,2 proc.
Rinkos svyravimų indeksas VIX šoktelėjo 6 9 proc iki 46 77 punkto - aukščiausios reikšmės nuo sausio mėnesio.
10 metų vyriausybės vertybinių popierių pajamingumas sumenko net 18 bazinių punktų nuo 2 99 iki 2 81 proc O 3 mėnesių Libor tarpbankinės palūkanos sumažėjo nuo 1 23 iki 1,22 proc, vienos nakties norma - nuo 0,31 iki 0,3 proc.
Vakarų Europa
Vakarų Europos akcijų indeksai krito bene daugiausia per pastarąjį mėnesį Vakarykštę Europos rinkų prekybos kryptį lėmė naujienų srautas iš JAV Tvyrojo nuogąstavimai kad vyriausybės skiriamos lėšos ekonomikai gelbėti yra nepakankamos Pastarąjį laikotarpį rinkos esti gana nervingos - baimės dėl recesijos pasitvirtino ir sulaukiama vis daugiau tai patvirtinančių įrodymų Realių ekonomikos atsigavimo ženklų kol kas taip pat dar nematyti tad neapibrėžtumas dėl akcijų kainų krypties veikiausiai rinkose išliks dar ilgėlesnį laiką.
Pramonės gamyba gruodžio mėnesį smuko tiek Prancūzijoje tiek Italijoje Per mėnesį gamybos apimtys Prancūzijoje krito 1 8 proc o Italijoje - 25 proc Italijoje mažėjimas buvo didesnis nei prognozavo analitikai (-20 proc) Pramonės gamybos apimtys nukentėjo kaip ir automobilių pramonė. Pasak „Bloomberg“, vien Prancūzijos automobilių gamintoja „Renault“ gamybą praėjusį ketvirtį sumažino net 50 proc, o Prancūzijos ir Italijos vadovai paskelbė apie 8 mlrd. eurų vertės paramą automobilių gamintojų pramonei. Deja, bet šviesesnių šios srities perspektyvų nematyti ir pramonės gamybos apimtys, taip pat ir nedarbas gali dar didėti visoje euro zonoje.
Azija
Azijos rinkos šįryt sekė pasaulio rinkų tendencijas ir taip pat smuko, reaguodamos į vakarykštes naujienas iš JAV apie bankų gelbėjimo planą.
Kinijos akcijų rinkos indeksas CSI 300 smuko pirmą kartą per pastarąsias keturias prekybos sesijas. Neigiamą nuotaiką sukūrė paskelbti Kinijos prekybos duomenys, pagal kuriuos, Kinijos eksportas 2009 m. sausio mėn. smuko 17 proc, o importas krito net 43,1 proc, lyginant su atitinkamu 2008 m mėnesiu Prekybos perteklius siekė 39 mlrd JAV dolerių ir buvo antras pagal didumą Kinijos istorijoje Visgi eksporto smukimo tendencijos perspėja, kad Kinijai tampa sunkiau parduoti savo produkciją dėl pagrindinių eksporto partnerių ekonomikų smukimo Be to vis didėjančios protekcionistinės nuotaikos pasaulinės prekybos atžvilgiu taip pat gali sutrukdyti Kinijos eksportuotojams Importo apimčių vertė smuko daugiausia dėl to kad krito perkamų žaliavų kainos.
Lotynų Amerika
Brazilijos bankų ir žaliavų gamintojų akcijos ir realo kursas smuko investuotojams išsigandus kad JAV ekonomikos skatinimo planas gali neatgaivinti šalies eksporto paklausos.
Meksikos centrinio banko atstovai pareiškė kad bankas tolimesnėmis intervencijomis valiutų rinkoje stabdys jau trečdaliu per pusmetį nuvertėjusio peso nuosmukį Baiminamasi kad turtingiausio pasaulio žmogaus Carloso Slimo vakar išsakytos niūrios prognozės dėl šalies BVP nuosmukio ir nedarbo augimo gali išgąsdinti vartotojus ir investuotojus.
Vidurio ir Rytų Europa
Rusijos užsienio prekybos perteklius gruodį buvo 47 5 proc mažesnis nei lapkritį ir siekė 4 601 mlrd JAV dolerių pranešė Rusijos centrinis bankas Eksportas sumenko 6 3 proc o importas išaugo 104 proc Ketvirtąjį praėjusių metų ketvirtį palyginti su trečiuoju Rusijos užsienio prekybos perviršis sumažėjo 51 9 proc iki 25 4 mlrd dolerių eksportas sumažėjo 28 3 proc iki 98 , 1 mlrd dolerių importas smuko 13 4 proc iki 72 7 mlrd dolerių 2008 metais Rusijos užsienio prekybos perviršis buvo rekordinis -179 8 mlrd dolerių arba 37 3 proc didesnis nei 2007 metais eksportas ir importas vertinami atitinkamai 471 8 mlrd dolerių ir 292 mlrd. dolerių arba 33,1 proc. ir 30,6 proc. didesni.
Gruodžio mėn Turkijos einamosios sąskaitos deficitas išaugo 3 mlrd JAV dolerių 2008 metais. Turkijos einamosios sąskaitos deficitas palyginus su 2007 m augo 84 proc iki 41 2 mlrd JAV dolerių. ,
Bloomberg“ naujienų agentūra paskelbė kad Serbija siekia pasiskolinti dar 1 3 mlrd JAV dolerių iš Tarptautinio valiutos fondo (TVF) jais būtų dengiamas biudžeto deficitas. Pernai šalis sutarė dėl 516 mln dolerių paskolos Teigiama kad situacija nuo to laiko itin pasunkėjo todėl prireikė papildomų lėšų.
Žaliavos
Antroji žaliavinės „WTI” naftos ateities sandorių savaitės prekybos sesija „NYMEX” biržoje prasidėjo naftos kainai šiek tiek kylant, tačiau besibaigiant dienai, naftos kainos ėmė greitai smukti žemyn ir pasiekė žemiausią 37,55 JAV dolerio už barelį kainą. Neigiamas emocijas tiek naftos, tiek ir vertybinių popierių rinkose sukėlė valstybės iždo vadovo planai atgaivinti JAV finansų sistemą, kuriai gali prireikti net 2 trln. JAV dolerių, o pats atsigavimas pasijustų tik ilgesniu laikotarpiu. Tad baiminamasi, kad naftos paklausa artimiausiu metu šalyje dar smuks. Beje, JAV energetikos administracija peržiūrėjo 2009 m. pasaulio naftos paklausos prognozę dar kartą ir sumažino ją 400 tūkst. barelių per dieną, o dabar tikisi, kad šiais metais naftos suvartojimas bus 1,17 mln. barelių mažesnis nei 2008 m. ir sieks 84,7 mln. barelių per dieną. Neigiamas nuotaikas palaiko ir šią savaitę laukiama kitos svarbios Tarptautinės energetikos agentūros naftos rinkos apžvalga, kur greičiausiai taip pat bus nurodytos sumažintos pasaulio naftos paklausos prognozės. O šiandien naftos kainos judėjimą daugiausia lems po pietų skelbiami savaitės JAV naftos ir jos produktų atsargų rodikliai. Anot naujienų agentūros „Bloomberg” atliktos analitikų apklausos, tikimasi, kad naftos atsargos bus išaugusios 2,8 mln. barelių, o analogiškos „Reuters” apklausos konsensusas siekia 3,1 mln. barelių. Nerimą ir vėl kelia išaugęs neigiamas skirtumas tarp žaliavinės „WTI” ir „Brent” naftos rūšių, kuris vakar pasiekė 7 JAV dolerius už barelį, o tai patvirtina, kokia sudėtinga dabartinė JAV naftos rinkos situacija.
Auksas vakar su trenksmu šoktelėjo į viršų, pradėjęs prekybos sesiją ties 895 JAV dolerių už trojos unciją riba ir vakarop jau kaina sukosi apie 915 dolerių. Galima pastebėti, kad jau trečią savaitę aukso kaina ritinėjasi ties 900 JAV dolerių kaina: tai ją peržengia, tai smunka. Vakar kainos augimą sukėlė JAV iždo sekretoriaus planai atgaivinti finansų rinkas, skiriant dar daugiau pinigų programoms, o tai, kai kurių investuotojų nuomone, galėtų sukurti stiprią infliacijos grėsmę netolimoje ateityje, todėl auksas būtų puiki priemonė apsisaugoti nuo jos. Be to, vakarykštis akcijų rinkos nuosmukis privertė kai kuriuos investuotojus ieškoti saugumo aukso rinkoje. Vėl stebina didžiausio biržoje prekiaujamo fondo, sekančio aukso kainą, „SPDR Gold Trust” išaugęs turimas aukso kiekis – vakar jo turimas aukso kiekis išaugo net 12,1 tonos. Tokie augimo tempai, atvirai sakant, yra milžiniški ir jeigu tokia kryptis bei sparta išliks, tai bus labai stiprus aukso kainos palaikymas artimiausiu metu.
Vario kaina vakar Londono metalų biržoje smuko beveik 3 proc., išliko nežinomybė dėl JAV ekonomikos gaivinimo plano tikrosios naudos ir kiek jis galės padidinti vario paklausą. Vario kaina šiandien ryte Šanchajaus metalų biržoje yra nukritusi daugiau nei 4 proc. Vario atsargos Londono metalų biržoje toliau auga ir yra didžiausios nuo 2003 m. lapkričio mėn.
Didelį rinkos dalyvių nusivylimą ir susirūpinimą sukėlė iždo sekretoriaus Timothy Geithnerio pristatytas bankų gelbėjimo planas TARP kuris vakar buvo pervadintas į FSP (angl Financial Stability Plan). Pristatymas buvo menkai detalizuotas neaiškus ir nesugebėjo įtikinti kad remiantis planu pavyks įveikti jau 14 mėnesių užsitęsusią recesiją o šviesa jau užsižiebė tunelio gale. Numatoma įsteigti jungtinį valstybinio ir privataus kapitalo fondą kuris padėtų bankams apsivalyti nuo turimų blogų paskolų ir galėtų išpirkti jų už iki 1 trln JAV dolerių. Daliai investuotojų ši žinia pasirodė kelianti nerimą kadangi praeityje tokie dariniai nebūdavo patvarūs. Taip pat , nebuvo įvardinta konkreti formulė kaip ketinama įvertinti aktyvų kainą kad ji būtų naudinga tiek mokesčių mokėtojams tiek bankams FSP programos lėšų ketinama skirti tik tiems testuojant streso sąlygomis atrinktiems bankams, kurie įgalūs išgyventi ekonominį sunkmetį ir pasiruošę skolinti pinigus pagal paskirtį, taip pat riboti dividendų mokėjimą ir įsigijimus. Be to, nebuvo įvardintas konkretus FSP programos dydis, nors T. Geitheris neatmetė galimybės, kad ji neapsiribos 700 mlrd. JAV dolerių. Su Federaliniu rezervų banku (FED) vykdomas bendras skolinimo programas, siekiant skatinti privataus sektoriaus kreditavimą, siekiama išplėsti iki 2 trln. JAV dolerių. Iždo sekretorius pripažino, kad FSP plano detalės vis dar derinamos, o jam pasiekti norimą efektą užtruks gana ilgai. Anksčiau sviedęs kaltinimus Kinijai dėl manipuliavimo valiuta, šįkart T. Geitheris nepraleido progos dėl dabartinės suirutės apkaltinti visų - bankų, priežiūros įstaigų ir kitų šalių.
Pesimizmo nesugebėjo atsverti Senato patvirtintas 838 mlrd. JAV dolerių ekonomikos skatinimo planas. Dabar laukiama derybų su anksčiau 819 mlrd JAV dolerių planui pritarusio Kongreso atstovais Tai turėtų padėti susitarti dėl bendro ūkio gaivinimo priemonių paketo Atrodo, kad neapibrėžtumas, kaip naujoji administracija ketina gelbėti bankų sektorių, kai kuriems investuotojams sukėlė tam tikrų dvejonių ar pavyks sėkmingai įgyvendinti ir ekonomikos skatinimo programą Pasitikėjimo nepridėjo ir FED vadovo Beno Bernankės pareiškimas kad Centrinio banko veiksmai siekiant padidinti finansų rinkų likvidumą duoda tam tikrą efektą bet nėra panacėja nuo kredito krizės.
Akcijų rinkos nuosmukis daugiausia laikėsi ant finansų sektoriaus pečių Jo akcijų kursų dinamiką atspindintis KBW Bank indeksas krito 14 proc Daugiausia atpigo didžiausių bankų akcijos Bank of America“ pigo 19 proc Citigroup“ - 15 proc „Wells Fargo“ -14 proc Morgan Stanley“ - 12 proc American Express“ ir
J P Morgan Chase“ - po 10 proc Žemyn ritosi ir pastaruoju metu atsitiesimo ženklus rodžiusios technologijų sektoriaus akcijos Intel“ akcijos pigo 5 6 proc Dell“ - 5 proc Cisco Systems“ -4 8 proc Apie papildomą ., darbuotojų atleidimą paskelbusių automobilių gamintojos General Motors“ ir parduotuvių tinklo „Wal-Mart“ akcijos nuvertėjo atitinkamai 4,6 ir 3,2 proc.
Rinkos svyravimų indeksas VIX šoktelėjo 6 9 proc iki 46 77 punkto - aukščiausios reikšmės nuo sausio mėnesio.
10 metų vyriausybės vertybinių popierių pajamingumas sumenko net 18 bazinių punktų nuo 2 99 iki 2 81 proc O 3 mėnesių Libor tarpbankinės palūkanos sumažėjo nuo 1 23 iki 1,22 proc, vienos nakties norma - nuo 0,31 iki 0,3 proc.
Vakarų Europa
Vakarų Europos akcijų indeksai krito bene daugiausia per pastarąjį mėnesį Vakarykštę Europos rinkų prekybos kryptį lėmė naujienų srautas iš JAV Tvyrojo nuogąstavimai kad vyriausybės skiriamos lėšos ekonomikai gelbėti yra nepakankamos Pastarąjį laikotarpį rinkos esti gana nervingos - baimės dėl recesijos pasitvirtino ir sulaukiama vis daugiau tai patvirtinančių įrodymų Realių ekonomikos atsigavimo ženklų kol kas taip pat dar nematyti tad neapibrėžtumas dėl akcijų kainų krypties veikiausiai rinkose išliks dar ilgėlesnį laiką.
Pramonės gamyba gruodžio mėnesį smuko tiek Prancūzijoje tiek Italijoje Per mėnesį gamybos apimtys Prancūzijoje krito 1 8 proc o Italijoje - 25 proc Italijoje mažėjimas buvo didesnis nei prognozavo analitikai (-20 proc) Pramonės gamybos apimtys nukentėjo kaip ir automobilių pramonė. Pasak „Bloomberg“, vien Prancūzijos automobilių gamintoja „Renault“ gamybą praėjusį ketvirtį sumažino net 50 proc, o Prancūzijos ir Italijos vadovai paskelbė apie 8 mlrd. eurų vertės paramą automobilių gamintojų pramonei. Deja, bet šviesesnių šios srities perspektyvų nematyti ir pramonės gamybos apimtys, taip pat ir nedarbas gali dar didėti visoje euro zonoje.
Azija
Azijos rinkos šįryt sekė pasaulio rinkų tendencijas ir taip pat smuko, reaguodamos į vakarykštes naujienas iš JAV apie bankų gelbėjimo planą.
Kinijos akcijų rinkos indeksas CSI 300 smuko pirmą kartą per pastarąsias keturias prekybos sesijas. Neigiamą nuotaiką sukūrė paskelbti Kinijos prekybos duomenys, pagal kuriuos, Kinijos eksportas 2009 m. sausio mėn. smuko 17 proc, o importas krito net 43,1 proc, lyginant su atitinkamu 2008 m mėnesiu Prekybos perteklius siekė 39 mlrd JAV dolerių ir buvo antras pagal didumą Kinijos istorijoje Visgi eksporto smukimo tendencijos perspėja, kad Kinijai tampa sunkiau parduoti savo produkciją dėl pagrindinių eksporto partnerių ekonomikų smukimo Be to vis didėjančios protekcionistinės nuotaikos pasaulinės prekybos atžvilgiu taip pat gali sutrukdyti Kinijos eksportuotojams Importo apimčių vertė smuko daugiausia dėl to kad krito perkamų žaliavų kainos.
Lotynų Amerika
Brazilijos bankų ir žaliavų gamintojų akcijos ir realo kursas smuko investuotojams išsigandus kad JAV ekonomikos skatinimo planas gali neatgaivinti šalies eksporto paklausos.
Meksikos centrinio banko atstovai pareiškė kad bankas tolimesnėmis intervencijomis valiutų rinkoje stabdys jau trečdaliu per pusmetį nuvertėjusio peso nuosmukį Baiminamasi kad turtingiausio pasaulio žmogaus Carloso Slimo vakar išsakytos niūrios prognozės dėl šalies BVP nuosmukio ir nedarbo augimo gali išgąsdinti vartotojus ir investuotojus.
Vidurio ir Rytų Europa
Rusijos užsienio prekybos perteklius gruodį buvo 47 5 proc mažesnis nei lapkritį ir siekė 4 601 mlrd JAV dolerių pranešė Rusijos centrinis bankas Eksportas sumenko 6 3 proc o importas išaugo 104 proc Ketvirtąjį praėjusių metų ketvirtį palyginti su trečiuoju Rusijos užsienio prekybos perviršis sumažėjo 51 9 proc iki 25 4 mlrd dolerių eksportas sumažėjo 28 3 proc iki 98 , 1 mlrd dolerių importas smuko 13 4 proc iki 72 7 mlrd dolerių 2008 metais Rusijos užsienio prekybos perviršis buvo rekordinis -179 8 mlrd dolerių arba 37 3 proc didesnis nei 2007 metais eksportas ir importas vertinami atitinkamai 471 8 mlrd dolerių ir 292 mlrd. dolerių arba 33,1 proc. ir 30,6 proc. didesni.
Gruodžio mėn Turkijos einamosios sąskaitos deficitas išaugo 3 mlrd JAV dolerių 2008 metais. Turkijos einamosios sąskaitos deficitas palyginus su 2007 m augo 84 proc iki 41 2 mlrd JAV dolerių. ,
Bloomberg“ naujienų agentūra paskelbė kad Serbija siekia pasiskolinti dar 1 3 mlrd JAV dolerių iš Tarptautinio valiutos fondo (TVF) jais būtų dengiamas biudžeto deficitas. Pernai šalis sutarė dėl 516 mln dolerių paskolos Teigiama kad situacija nuo to laiko itin pasunkėjo todėl prireikė papildomų lėšų.
Žaliavos
Antroji žaliavinės „WTI” naftos ateities sandorių savaitės prekybos sesija „NYMEX” biržoje prasidėjo naftos kainai šiek tiek kylant, tačiau besibaigiant dienai, naftos kainos ėmė greitai smukti žemyn ir pasiekė žemiausią 37,55 JAV dolerio už barelį kainą. Neigiamas emocijas tiek naftos, tiek ir vertybinių popierių rinkose sukėlė valstybės iždo vadovo planai atgaivinti JAV finansų sistemą, kuriai gali prireikti net 2 trln. JAV dolerių, o pats atsigavimas pasijustų tik ilgesniu laikotarpiu. Tad baiminamasi, kad naftos paklausa artimiausiu metu šalyje dar smuks. Beje, JAV energetikos administracija peržiūrėjo 2009 m. pasaulio naftos paklausos prognozę dar kartą ir sumažino ją 400 tūkst. barelių per dieną, o dabar tikisi, kad šiais metais naftos suvartojimas bus 1,17 mln. barelių mažesnis nei 2008 m. ir sieks 84,7 mln. barelių per dieną. Neigiamas nuotaikas palaiko ir šią savaitę laukiama kitos svarbios Tarptautinės energetikos agentūros naftos rinkos apžvalga, kur greičiausiai taip pat bus nurodytos sumažintos pasaulio naftos paklausos prognozės. O šiandien naftos kainos judėjimą daugiausia lems po pietų skelbiami savaitės JAV naftos ir jos produktų atsargų rodikliai. Anot naujienų agentūros „Bloomberg” atliktos analitikų apklausos, tikimasi, kad naftos atsargos bus išaugusios 2,8 mln. barelių, o analogiškos „Reuters” apklausos konsensusas siekia 3,1 mln. barelių. Nerimą ir vėl kelia išaugęs neigiamas skirtumas tarp žaliavinės „WTI” ir „Brent” naftos rūšių, kuris vakar pasiekė 7 JAV dolerius už barelį, o tai patvirtina, kokia sudėtinga dabartinė JAV naftos rinkos situacija.
Auksas vakar su trenksmu šoktelėjo į viršų, pradėjęs prekybos sesiją ties 895 JAV dolerių už trojos unciją riba ir vakarop jau kaina sukosi apie 915 dolerių. Galima pastebėti, kad jau trečią savaitę aukso kaina ritinėjasi ties 900 JAV dolerių kaina: tai ją peržengia, tai smunka. Vakar kainos augimą sukėlė JAV iždo sekretoriaus planai atgaivinti finansų rinkas, skiriant dar daugiau pinigų programoms, o tai, kai kurių investuotojų nuomone, galėtų sukurti stiprią infliacijos grėsmę netolimoje ateityje, todėl auksas būtų puiki priemonė apsisaugoti nuo jos. Be to, vakarykštis akcijų rinkos nuosmukis privertė kai kuriuos investuotojus ieškoti saugumo aukso rinkoje. Vėl stebina didžiausio biržoje prekiaujamo fondo, sekančio aukso kainą, „SPDR Gold Trust” išaugęs turimas aukso kiekis – vakar jo turimas aukso kiekis išaugo net 12,1 tonos. Tokie augimo tempai, atvirai sakant, yra milžiniški ir jeigu tokia kryptis bei sparta išliks, tai bus labai stiprus aukso kainos palaikymas artimiausiu metu.
Vario kaina vakar Londono metalų biržoje smuko beveik 3 proc., išliko nežinomybė dėl JAV ekonomikos gaivinimo plano tikrosios naudos ir kiek jis galės padidinti vario paklausą. Vario kaina šiandien ryte Šanchajaus metalų biržoje yra nukritusi daugiau nei 4 proc. Vario atsargos Londono metalų biržoje toliau auga ir yra didžiausios nuo 2003 m. lapkričio mėn.