„Amerikoje mes galime stebėti visiškai naują mokyklą, kuri vadinama Zimbabvės mokyklos vardu. Šią mokyklą sukūrė vienas iš „iškiliausių“ lyderių pasaulyje, ponas Robert Mugabe, kuris savo valdymu privedė nuosavą šalį prie visiško skurdo. Ir būtent dabar tokią pačią monetarinę politiką ir vykdo Amerikos valdžia“ – pareiškė Marc Faber.
Šalies valdžios aktyvus kišimas į ekonomiką tik dar labiau pablogins padėtį, bei sumažins ekonomikos augimo tempus bei jos atsigavimą. Marc Faber teigia, kad istorija tai paliudija, kadangi visuomet, kai valdžia kišasi į privatų sektorių ir bando perimti jo funkcijas, ekonomika nuo to tik dar labiau nukenčia.
Paklaustas apie tai ar Amerikai gresia tai, jog infliacija šalyje gali pasiekti net 200 procentus, žinomas investuotojas atsakė: „Na tikrai ne dabar, ne dabar, tačiau ilgainiui dabartinė vykdoma politika šalyje prie to gali privesti. Jeigu aš žiūriu į Amerikos turimą skolą, į bendrą skolą, tai aš galvoju, kad vienintelis būdas kaip šalis galėtų išvengti fiziško savo įsipareigojimų nevykdymo, tai tą skolą išpūsti.“
JAV Centrinio banko vykdoma pinigų spausdinimo politika, bei šalies valdžios kišimasis į ekonomiką, gali palaužti bei suduoti labai rimtą smūgį Amerikos ekonomikai bei politikai, perspėja Marc Faber.
„Prieš dvejus metus aš parašiau straipsnį pavadimu „Ar Amerika tampa bananų respublika?“, ir jau dabar galima įžvelgti kai kurių bananų – totalitarinio režimo respublikos bruožų, t.y. labai didelis valdžios kišimasis į ekonomiką, bei turto poliarizacija“ – pareiškė pašnekovas.
„Mes šias tendencija jau akivaizdžiai matome Amerikoje. Taip ji dar nėra pasiekusi tipinį bananų – totalitarinio režimo respublikos lygį, bei dabartiniai vykstantys procesai Amerikoje dar gali būti sustabdyti, tačiau aš asmeniškai tuo abejoju“ – teigė Marc Faber.
„Aš galvoju, kad „General Electric“ išleistoms obligacijoms turėtų būti priskirtas „šlamšto“ lygis, taip pat kaip ir Amerikos valdžios išleistoms obligacijoms, t.y. jos yra nieko vertos. Aš nekreipiu dėmesio į tai ką sako reitingų agentūros, nes jos tiesiog neteko pasitikėjimo neobjektyviai bei klaidingai vertindamos sergančias kompanijas“ – griežtai pareiškė žinomas investuotojas.