RTS biržoje prekyba taip pat buvo sustabdyta valanda anksčiau nei visada. RTS indeksui pasisekė labiau: jis užfiksavo tik (nors ko gero žodis "tik" čia netinka) 11.47% kritimą iki 1131.12 punktų. Pirkėjai akivaizdžiai atsitraukė, o pardavėjai buvo visiškoje panikoje ir tiesiog lenktyniavo kas greičiau parduos akcijas ir mažiau praras. Rusijos biržų pagrindiniai indeksai nukrito iki 2005 metų pabaigoje buvusių verčių.


Šiandien RTS ir MICEX biržose ne kartą buvo stabdomos prekybos įvairių kompanijų akcijomis po tai, kai jų kursai nusirisdavo žemiau nustatytos ribos. Energetikos milžino „RusHydro” akcijoms nukritus net 20,48%, prekyba jomis RTS biržoje apskritai šiandien buvo sustabdyta net nesulaukus pietų. Kaip skelbiama pranešime, pradėti prekiauti šios kompanijos akcijomis investuotojai galės tik po dviejų dienų, t.y. rugsėjo 18 dieną, taigi bus užtektinai laiko pasiėmus skaičiavimo mašinėlę atlikti skaičiavimus,technines bei fundamentines analizes ir paieškoti priežasčių kodėl taip pigo šios kompanijos ir ne tik jos akcijos. Tiesa, MICEX biržoje prekyba šios kompanijos akcijomis nebuvo stabdoma, tad jos spėjo nusiristi dar labiau, t.y. 25.03%.
Vėliau prekyba buvo sustabdyta anksčiau laiko „Rostelecom” akcijomis po to, kai jų kursas driokstelėjo žemyn net 16.29 procentais. Toks pats likimas ištiko ir didžiausio Rusijos banko „Sberbank” akcijas. Tiesa, prekyba šio banko akcijomis buvo trumpam atnaujinta, o jos antradienį MICEX biržoje atpigo net 29.22%, na o RTS - 15.25%. Kito stambaus šalies banko „VTB” akcijų kursas per dieną neteko net 29.26 procentų savo vertės.
Visų sektorinių MICEX biržos indeksų vertės per šios dienos prekybą smuktelėjo daugiau nei po dešimt procentų, o MICEX PWR sektorinis energetikos bendrovių indeksas nukrito net 22.27%. Prie šio indekso kritimo prisidėjo net 19.78% atpigusios „Moscow Integrated Electricity Distribution Company“ akcijos, bei 18,8 procentais „Mosenergo“ akcijos.
Didžiausia apyvarta (17,719 mlrd. rublių), kaip visada, MICEX biržoje pasižymėjo „Gazprom“ akcijos, kurios šiandien prarado net 17.89% savo vertės. „Lukoil“ akcijos per sesiją sugebėjo atpigti 12.83%,o kitos valstybinės naftos sektoriaus įmonės „Rosneft“ kapitalizacija sumažėjo net 21.27 procentais. Smarkiai krito ir kitos šio sektoriaus atstovės.
Metalurgijos sektoriaus įmonės taip pat buvo karštligiškai išparduodamos. Aktyviausiai tarp šio sektoriaus atstovių buvo prekiauta „Norilsk Nickel“ kompanijos akcijomis, kurių kursas paniškoje rinkoje nukrito 10.66 procentais. Tuo tarpu „Polyus Gold“ kompanijos akcijos vos per vieną dieną prarado 29,2% savo vertės. Dideliu kritimu tarp stambesnių metalų kompanijų pasižymėjo „Polymetal“ (20%) bei „NLMK“ (24%) akcijos, na o sąlyginai tik 6,7% šios sesijos metu atpigo plieno gamintojos „Severstal“ akcijos, nes kompanija paskelbė apie planus už solidžią sumą supirkti savo akcijas.
Investuotojai Rusijoje ryžtingai išpardavinėjo ir kitų sektorių įmonių akcijas. Trąšų gamintojos „Acron“ akcijų vertė šiandien sumažėjo netgi 30,9%, „Dorogobuzh“ paprastosios akcijos atpigo 22,3 procentais, kitos šio sektoriaus atstovės „Uralkali“ kapitalizacija smuko 19.93 procentais.
1998 metais buvusi krizė Rusijos kapitalo rinkose simboliškai į šalį grįžo po dešimties metų. Tuomet kritimai šalies kapitalo rinkose buvo netgi didesni, tačiau kaip pabrėžia daugelis analitikų, tada tiems kritimams buvo realus pagrindas, nes šalyje buvo kilusi rimta ekonominė krizė. Šios dienos kritimus kitaip kaip panika dėl panikos ir nepavadinsi, nes tokiems vienos dienos kritimams realaus pagrindo kaip ir nėra. Akivaizdu, kad rinkoje jau niekam nėra, bent šiuo metu, įdomu Rusijos kompanijų veiklos bei fundamentiniai rodikliai ar tolimesnės perspektyvos. Rusijos akcijos, įvertinus ir šios dienos kritimus, yra pačios pigiausios pasaulyje. Daugelis stambiųjų šalies kompanijų jau paskelbė planus apie nuosavų akcijų supirkimus, kurie ko gero bus vykdomi tikrai didesne kaina nei dabar yra rinkose, tačiau bent kol kas investuotojai ir į tai mažai kreipia dėmesio. Visame globaliame pasaulyje šiuo metu vyrauja panika ir visur akcijos ritasi žemyn, tačiau Rusijoje dvigubai greičiau nei kitur. Žinoma, labiau pagalvojus galima iš dalies tai pateisinti, tačiau tik iš dalies, nes vis dėl to Rusija, kaip rinka, yra padidintos rizikos šalis, ypač po paskutinių įvykių, t.y. konflikto su Gruzija, susidorojimo su Kremliui nelojaliomis kompanijomis ir kita.
Rusijos analitikai pataria šiuo metu investuotojams būti atsargiems rinkoje, bei racionaliau vertinti įvykius, vykstančius kapitalo rinkose bei kuo mažiau vadovautis pastaruoju metu vis labiau užplūstančiomis emocijomis. Taip pat patariama geriau sulaukti tikrų atsigavimo signalų, nei rizikuoti ir pirkti akcijų šiuo metu ar netolimoje ateityje.
Akivaizdu, kad Rusijos prezidento autoritetas bent jau investuotojų, ypač užsienio investuotojų akyse, yra gerokai priblėsęs. Tad dar praėjusią savaitę D.Medvedevo išsakyta nuomonė, kad Rusijos akcijų rinka iki šių metų galo vėl grįš į metų pradžioje buvusį lygį, taip ir lieka tik viso labo nuomone ir sukelia ironišką šypseną. Žinoma, Rusijoje viskas įmanoma, nes Rusijos protu suvokti neišeina...