Jis teigė, kad augantis protekcionizmas kelia rimtą grėsmę pasaulio prekybai. Bundesbanko vadovo teigimu, išrinktojo prezidento Donald Trump pranešimai turėtų būti traktuojami kaip rimtas rizikos veiksnys. Vokietijos, kurios ekonomika orientuota į eksportą, atveju bet koks prekybos karas, net jei pagrindiniai jo veikėjai yra JAV ir Kinija, bus iššūkis.
„Jei naujieji prezidento Trump muitai iš tikrųjų įsigalios, jie padarys didelę žalą mūsų ekonomikai“ - perspėjo Joachim Nagel. Bankininkas skaičiuoja, kad jie Vokietijai gali kainuoti iki vieno procentinio punkto BVP.
Jis pridūrė, kad yra rizika, jog didžiausia Europos ekonomika vėl gali atsidurti nuosmukio būsenoje, o tai ypač kelia nerimą, nes Vokietija ir pernai, ir šiais metais kovojo su nedidele recesija.
Vokietijos ekonomika nustebino išvengusi nuosmukio, augdama 0,2 procento trečiajame ketvirtyje. Nepaisant to, ankstesnių trijų mėnesių duomenys buvo gerokai sumažinti. Dėl to didžiausia Europos ekonomika šiais metais gali užfiksuoti antrąjį bendrojo vidaus produkto nuosmukį iš eilės.
Panašų susirūpinimą išreiškė ir Prancūzijos banko prezidentas Francois Villeroy de Galhau. Panašiu tonu jis komentavo Donald Trump planus. Centrinio banko vadovas teigė, kad Amerikos protekcionizmas kelia infliacijos pasikartojimo JAV riziką. Tai taip pat gali šiek tiek sumažinti augimo tempus visame pasaulyje, o sulėtėjimas bus jaučiamas ir euro zonos ekonomikoje.