
Bloomberg skaičiavimais, rugsėjo 22 dieną pasibaigusią savaitę vidutinis keturių savaičių Rusijos naftos pasiūlos lygis sumažėjo iki 3,1 mln. barelių. Tai yra apie 115 tūkstančių barelių mažiau nei praėjusį laikotarpį ir žemiausias tiekimo lygis nuo liepos mėnesio. Savo ruožtu gautos pajamos per septynias dienas iki rugsėjo 22 dienos sumažėjo iki 1,29 mlrd. dolerių, palyginti su 1,43 mlrd. dolerių savaitę anksčiau.
Keturių savaičių vidutinės pajamos nukrito iki žemiausio lygio nuo sausio mėnesio, t.y. iki maždaug 1,42 mlrd. dolerių. Šio rodiklio pikas – 2,17 mlrd. dolerių, buvo pasiektas 2022 metų birželio 19 dieną. Savaitinių srautų mažėjimą tik iš dalies kompensavo pastaruoju metu išaugusios naftos kainos.
Tuo tarpu vidutinis Rusijos žalios naftos perdirbimo tempas nuo rugsėjo 12 iki 18 dienos krito iki 5,28 mln. barelių per dieną, o tai yra žemiausias savaitinis lygis nuo birželio pabaigos. Tą lėmė tai, kad šalies naftos perdirbimo įmonės pradėjo sezoninių priežiūros darbų etapą.