Dujos iš Azerbaidžano vietoj rusiškų

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2024-06-14 14:59 Komentarai: (3)
Europa su Kijevu diskutuoja apie galimybę išlaikyti dujų tranzitą per Ukrainą, tačiau nori importuoti šią žaliavą iš Azerbaidžano, o ne pirkti dujas iš Rusijos.

Sutartis dėl rusiškų dujų tranzito į Europą per Ukrainą galioja iki šių metų pabaigos. Tuo vis dar daugiausia naudojasi Slovakija ir Austrija.

Kijevas neketina pratęsti sutarties su Rusijos įmone Gazprom. Tuo pat metu Ukrainos Naftogaz prezidentas Oleksijus Černyšovas pareiškė, kad tranzito infrastruktūra ir toliau turi būti naudojama.

Kaip pranešė Bloomberg, Slovakija gaus naudos iš Azerbaidžano dujų tranzito. Apie tokią galimybę gegužės pradžioje po vizito Azerbaidžano sostinėje Baku užsiminė šalies premjeras Robertas Fico. Bratislava galėtų importuoti Azerbaidžano dujas, dalį žaliavos laikyti pas save, o likusią siųsti į kitas šalis.

Sprendimas iškeisti dujas iš Rusijos į žaliavą iš Azerbaidžano gali būti priimtas šių metų pabaigoje. Tam įtakos gali turėti ir situacija Ukrainos fronte, pažymėjo Bloomberg.

Tuo tarpu šiandien gamtinės dujos Amsterdamo biržoje pinga apie du procentus. Per pastarąjį vieno mėnesio laikotarpį jos pabrango beveik penktadaliu, o nuo metų pradžios - virš dešimt procentų.
 
1.   Parašė erikasrx   2024-06-14 15:04  

Nu va, gal marta baigs myzti is liudesio, kad vyksta karas o ir biznis su agresoriumi vyksta

 
2.   Parašė Petras Kurmelis   2024-06-14 16:39  

Ir visos šitos gėrybės keliauja per vatnykų Gruziją. Vat čia tai gegas lolas ir prikolas. Žvengiu, negaliu...

 
3.   Parašė ssd   2024-06-14 19:24  

kokiame pavidale dujos keliaus per banderininkus? Gal vež kibirais?