Naujas JAV įmonių pinigų rekordas

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2024-06-13 18:18 Komentarai: (0)
Amerikos bendrovės užfiksavo naują turimų grynųjų pinigų kiekio rekordą. 2024 metų pirmojo ketvirčio pabaigoje jų ištekliai buvo įvertinti kiek daugiau nei 4,11 trilijono dolerių. Dėl aukštoms palūkanų normoms atsparios ekonomikos įmonės generuoja didžiulį pelną.

FED pateiktais duomenimis, per pirmuosius tris 2024 metų mėnesius, palyginus su tuo pačiu laikotarpiu prieš metus, JAV įmonių turimų grynųjų pinigų vertė išaugo 12,6 procento ir siekė daugiau nei 4,11 trln. dolerių. Palyginti su laikotarpiu prieš pandemiją, tai yra 1,28 trilijono dolerių daugiau.

Carfang Group atlikta analizė rodo, kad terminuotieji indėliai padidėjo 46,7 procento palyginti su tuo pačiu praėjusių metų ketvirčiu, o pinigų rinkos fondų dalis išaugo 12,4 procento.

Verslo grynųjų pinigų atsargos didėjo nuo pandemijos pradžios, o besitęsianti stipri ekonomika leidžia įmonėms skirti daugiau lėšų ir gauti grąžą iš trumpalaikių investicijų.

Kaip pažymi Carfang Group, net ir tuo atveju, kai FED vėliau šiais metais ketina pradėti švelninti pinigų politiką, grynųjų pinigų ekvivalentų investicijos išlieka patrauklios ir gali būti patraukli apsauga nuo bet kokio būsimo sulėtėjimo.
 
Dar nėra komentarų