Iki 2030 metų pasaulis nepadidins savo atsinaujinančios energijos gamybos tris kartus

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2024-06-04 18:51 Komentarai: (3)
Tarptautinė energetikos agentūra sumažino viltis, kad perėjimas prie elektros energijos iš atsinaujinančių šaltinių įgaus pagreitį. Gali būti neįmanoma pasiekti tikslo iki 2030 metų patrigubinti šią gamybą.

Atsinaujinančios energijos gamybos tempas gali didėti, tačiau iki dešimtmečio pabaigos jį patrigubinti gali būti sunku. Pasiekus šį tikslą, būtų galima visiškai atsisakyti iškastinio kuro. Tačiau tik nedaugelis šalių ėmėsi konkrečių veiksmų, kad įvykdytų praėjusį gruodį Dubajuje vykusiame COP28 viršūnių susitikime iškeltą reikalavimą. Minimos agentūros ataskaitoje teigiama, kad tik išsivysčiusios šalys galėtų padvigubinti energijos gamybą iš atsinaujinančių šaltinių.

Organizacijos vadovas Fatih Birol sakė, kad patrigubinimo tikslas yra „ambicingas, bet pasiekiamas, tačiau tik tuo atveju, jei vyriausybės pažadus pavers veiksmų planais“.

„Viso pasaulio šalys turi didžiulę galimybę paspartinti pažangą kuriant saugesnę, prieinamesnę ir tvaresnę energetikos sistemą“ – sakė jis.

Tarptautinė energetikos agentūra (TEA) išanalizavo 150 šalių. Ji teigė, kad jos kartu galėtų padidinti energijos gamybą iš atsinaujinančių energijos šaltinių iki maždaug 8 tūkstančių GW iki dešimtmečio pabaigos. Tuo tarpu reikia 11 tūkstančių GW.
 
1.   Parašė maxa   2024-06-04 19:16  

Afrika, rusynas ir čiurkos nu tikrai žiauriai nori pereit prie "atsinaujinančios" energetikos ir netekt babkių, krintančių iš dangaus, aha. Čia tau ne Japonija, kuri privalo BVP susikurt galva, o ne kupi-prodaj... iškasant ir parduodant.

 
2.   Parašė Krosneles.eu   2024-06-04 22:42  

Beje, reikia nepamiršti, kad ties atsinaujinantys irgi tik max 20-30 metų, po to reikia naujų saulės elementų ir vėjo elektrinių. Nieko amžino nėra.

 
3.   Parašė Florida   2024-06-05 07:22  

Pasidomėkit Kompanija Oklo,jin gali išspresti energijos stygiu ir akcininkus paversti milijonieriais🤫☢️📈