IPO paklausa viršijo akcijų siūlymą 130 kartų

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2024-05-22 14:47 Komentarai: (0)
Investuotojai pateikė iki 108,6 mlrd. rialų (29 mlrd. dolerių) pasiūlymų įsigyti Saudo Arabijos fintech startuolio Rasan Information Technology akcijų pirminio viešojo siūlymo metu. IPO vertė buvo įvertinta 224 mln. dolerių, trečiadienį pranešė Bloomberg.

Rasan IPO metu akcijų paklausa pasiūlą viršijo net 129,1 karto. Pasiūlymas buvo įvertintas 37 rialais už akciją, o tai leidžia įmonei pritraukti 841 mln. rialų vertės kapitalą. Fintech aptarnauja internetines draudimo platformas, tokias kaip Tameni ir Treza. Tai viena iš pirmųjų Saudo Arabijos kompanijų šiame sektoriuje, kuri debiutos karalystės biržoje.

Saudo Arabija bando diversifikuoti savo akcijų rinką, kurioje dominuoja bankai ir pramonės įmonės. Pastarosiomis savaitėmis nemažai įmonių paskelbė apie planus debiutuoti Rijado vertybinių popierių biržoje, o tai sulaukė investuotojų susidomėjimo.

Šį mėnesį Saudo Arabijos ligonines valdanti grupė paskelbė apie daugiau nei 500 mln. dolerių vertės IPO, o investuotojai pateikė pasiūlymų įsigyti akcijų net už 91 mlrd. dolerių. Šalyje rekordinis IPO iš Saudo Aramco 2019 metais sulaukė 397 mlrd. rialų vertės akcijų paklausos.
 
Dar nėra komentarų