Vokietijos lūkesčių indeksas pakilo net dešimtą mėnesį iš eilės

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2024-05-14 12:54 Komentarai: (0)
Vokietijos ZEW indeksas, kuris atspindi investuotojų ir analitikų lūkesčius bei kuris yra skirtas numatyti ekonominius pokyčius per artimiausius šešis mėnesius, gegužę augo jau net dešimtą mėnesį iš eilės ir vėl labiau nei laukta.

Per trečiąjį šių metų pavasario mėnesį, palyginus su balandžiu, minimo indekso reikšmė pasistiebė nuo 42.9 iki 47.1 lygio, o laukta, kad paaugs mažiau iki vidutiniškai 44.9 reikšmės. ZEW indeksas šiuo metu yra aukščiausiai nuo pat 2022 metų vasario.

Tuo tarpu Vokietijos dabartinės situacijos vertinimo ZEW indekso neigiama reikšmė šį mėnesį palyginti su ankstesniu, sumažėjo daugiau nei prognozuota, t.y. nuo 79.2 iki 72.3 lygio. Šiuo atveju laukta, kad ji pasikoreguos iki minus septyniasdešimt penkių lygio.

Analogiškas euro zonos ZEW indeksas, kuris atspindi šios zonos investuotojų ir analitikų lūkesčius, per penktąjį šių metų mėnesį paaugo nuo 43.9 iki 47 lygio. Rinkoje laukta, kad jis pasistiebs mažiau, t.y. iki 46.1 reikšmės.

„Pasitikėjimas didėja. Po spartesnio nei tikėtasi Vokietijos ekonomikos augimo 2024 metų pirmąjį ketvirtį tiek esamos situacijos vertinimas, tiek ekonominiai lūkesčiai tapo palankesni. Daugėja ekonomikos atsigavimo ženklų, kuriuos sustiprina geresnis visos euro zonos ir Kinijos, kaip pagrindinės eksporto rinkos, vertinimas. Išaugusį optimizmą visų pirma atspindi staigiai pakilę lūkesčiai dėl vidaus vartojimo, o po to – statybos ir mašinų sektoriai“ – tyrimo rezultatus komentuoja ZEW prezidentas profesorius Achim Wambach.
 
Dar nėra komentarų