Parduok gegužę ir pasitrauk?

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2024-05-09 20:27 Komentarai: (2)
Analitikai ir vėl pateikia mums visiems labai įdomią statistiką, kuri nėra palanki šiam mėnesiui. Ar ir vėl pasitvirtins teiginys parduok gegužę ir pasitrauk iš rinkos?

Nors Volstryte po korekcijos - kritimo sulaukėme atšokimo bei rinkoje vyrauja optimizmas ir techniškai atrodo esame pasirengę tęsti bulių rinką, negalima pamiršti sezoniškumo, kuris istoriškai nebuvo bulių sąjungininkas nuo gegužės mėnesio.

Kol kas šiais metais kapitalo srautai akcijų rinkoje daugiau ar mažiau atitinka bendrą vidurkį arba medianą per 2010 - 2023 metų laikotarpį, tiesą, kovą sulaukėme neįprastai didelių kapitalo srautų į akcijų rinką, tačiau jau balandį jie bendrai buvo beveik nuliniai.

Kaip pamatome pateiktame paveikslėlyje su diagramomis, kapitalo srautai gegužę dažnai dar labiau susilpnėja, nes investuotojai linkę laikytis atsargesnio požiūrio ir prie šios tendencijos prisideda pelnų realizacija.

 
1.   Parašė Ragna   2024-05-10 11:42  

Nors ir teisingas teiginys, bet jis galioja normaliomis salygomis. Siuo metu drisciau teigti, kad nebeliko normalios rinkos salygu (karas, palukanu pakelimas JAV ir ES ir uzsiteses delsimas jas mazinti). Tai sudaro salygas didesniai dinamikai (volatility) pasireiksti ir toks ispudis, kad rinkos noretu dar pratesti "rali", akciju kainos linkusios vis dar augti ir tai gali buti metai, kai reiktu likti akcijose per vasara, o Spalyje galime sulaukti ir "black Friday" reiskinio del tos rinkos susikaupusio nervuotumo...

 
2.   Parašė Meska   2024-05-10 11:46  

žmonės per atostogas nenori nervuotis, todėl gegužę parsiduoda.