
Per praėjusį mėnesį šios šalies ne žemės ūkio sektoriuose atsirado 216 tūkstančių naujų darbo vietų, o laukta, kad šis rodiklis sieks vidutiniškai 170 tūkstančių. Tiesa, lapkričio duomenys buvo pakoreguoti nuo 199 iki 173 tūkstančių, o spalio rodiklis sumažintas 45 tūkstančiais iki 105 tūkstančių.
Bedarbystė nepakito ir siekė 3.7 procento, o prognozuota, kad pakils iki vidutiniškai 3.8 procento.
Vidutinis valandinis atlyginimas šioje šalyje per paskutinį praėjusių metų mėnesį paaugo 0.4 procento, arba tiek pat kiek lapkritį, kai laukta, jog jis pasistiebs vidutiniškai 0.3 procento. Metinis šio rodiklio prieaugis pakilo nuo 4 procentų iki 4.1 procento, o prognozuota, kad jis pasikoreguos iki vidutiniškai 3.9 procento.
Vadinamoji nedarbo norma, į kurią yra įskaičiuojami ir tie darbuotojai, kurie dirba ne pilną darbo dieną, tačiau norėtų dirbti visą darbo dieną, bei tie bedarbiai, kurie norėtų dirbti, bet prarado viltį susirasti darbą ir jo aktyviai neieško, Amerikoje gruodžio mėnesį, palyginti su ankstesniu, pakilo nuo septynių procentų iki 7.1 procento. Priminsime, jog 2020 metų balandį ji buvo pašokusi iki net 22.8 procento, o prieš pandemiją siekė septynis procentus.
Dalyvavimo Amerikos darbo rinkoje rodiklis pasikoregavo per gruodį nuo 62.8 iki 62.5 procento, o laukta, kad jis nepakis.


Privačiame sektoriuje šįkart atsirado 164 tūkstančiai naujų darbo vietų, kai prognozuota, kad šis rodiklis sudarys vidutiniškai 130 tūkstančių. Lapkričio duomenys pakoreguoti nuo 150 iki 136 tūkstančių. Viešajame sektoriuje sukurta 52 tūkstančiai darbo vietų, arba penkioliką tūkstančių daugiau nei lapkritį. Amerikos fabrikai pasamdė gruodį šešis tūkstančius naujų darbuotojų, arba tūkstančių daugiau nei laukta, o ankstesnio mėnesio rodiklis siekė 26 tūkstančius.
Per praėjusį mėnesį Amerikoje toliau naujos darbo vietos buvo kuriamos laisvalaikio ir svetingumo (40 tūkstančių), sveikatos apsaugos (38 tūkstančiai), socialinės paramos (21 tūkstantis) ir statybos bei mažmeninės prekybos - po 17 tūkstančių sektoriuose, o štai transporto ir sandėliavimo srityje darbuotojų sumažėjo 23 tūkstančiais.
Kitose pagrindinėse pramonės šakose, įskaitant kasybą, karjerų eksploatavimą ir naftos bei dujų gavybą, didmeninę prekyba, informacines technologijas, finansinę veiklą ir kitas paslaugas, užimtumas mažai pasikeitė.
Bendras darbo vietų padidėjimas JAV 2023 metais siekė 2,7 milijono – mažiausias metinis prieaugis nuo 2019 metų, neįskaitant 2020 pandemijos metų. Per praėjusius metus šioje šalyje kas mėnesį buvo sukuriama po vidutiniškai 225 tūkstančius naujų darbo vietų. 2022 metais bendrai sukurta 4,8 mln. naujų darbo vietų, arba vidutiniškai 399 tūkstančiai kas mėnesį.