Laikini veiksniai daro didelę įtaką infliacijai

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2023-11-16 17:54 Komentarai: (0)
Buvęs JAV iždo sekretorius Lawrence Summers mano, kad jei ne laikini veiksniai, infliacija Amerikos ekonomikoje galėjo nukristi greičiau iki pinigų valdžios institucijos tikslo. Jis perspėjo, kad galutinis etapas gali pasirodyti sudetingesnis nei tikėtasi.

„Atsižvelgiant į tai, kokia stipri buvo ekonomika, vis dar stebina tai, kas atsitiko su infliacija“ – Bloomberg televizijos laidoje sakė Summers. Tai iš dalies susiję su „praeinančiais veiksniais, kurie stūmė infliaciją iš kliūčių, kurios dabar verčia grįžti ir stumia infliaciją žemyn“ – pridūrė jis.

Harvardo universiteto profesorius ir apmokamas Bloomberg TV bendradarbis Lawrence Summers buvo svarbus prognozuodamas infliacijos šuolį ir kritikuodamas „Laikinos komandos“ infliacijos atžvilgiu argumentus.

Jis sakė, kad „daug galvojo“ apie infliacijos sulėtėjimą, kuris įvyko per pastaruosius metus. Pirmasis jo nurodytas pagrindinis veiksnys buvo griežtesnė nei tikėtasi FED politika. Jerome Powell ir jo kolegos per pastaruosius dešimtmečius agresyviausiai padidino bazinę palūkanų normą.

„Tai nereiškia, kad baimės dėl infliacijos buvo nepagrįstos – tai reiškia, kad žmonės į baimę žiūrėjo rimtai, o tai buvo gerai“, – pabrėžė Lawrence Summers.

Buvęs JAV iždo sekretorius vis dar perspėjo, kad infliacijos sugrąžinimas iki FED dviejų procentų tikslo gali pasirodyti sudėtingesnis, nei mano investuotojai. Jis pakartojo, kad vis dar nemato "minkšto nusileidimo" ekonomikoje, kai kainų padidėjimas grįžta iki 2 procentų be didelio ekonomikos nuosmukio.

Pirmąjį 2024 metų pusmetį recesijos tikimybė yra tik 20 – 25 procentai, atsižvelgiant į tokius veiksnius, kaip pastaruoju metu išaugusias pagal infliaciją pakoreguotas pajamas, sakė jis. Tačiau „kai kurios pergalės deklaracijos buvo šiek tiek per anksti“ - pridūrė specialistas.

„Kai kurie žmonės gali per daug pasitikėti Motina FED. Nesu tikras, ar per ateinančius dvejus metus infliacijos skaičiai bus tokie palankūs, kokių tikisi rinka, ypač atsižvelgiant į geopolitinę riziką, susijusią su nafta ir kai kuriomis kitomis žaliavomis“ - reziumavo Lawrence Summers.
 
Dar nėra komentarų