W.Buffett daugiau nei tris kartus daugiau įmonių akcijų pardavė nei pirko

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2023-11-16 13:51 Komentarai: (1)
Warren Buffett kontroliuojama Berkshire Hathaway pranešė, kad gerokai sumažino savo pozicijas naftos milžinės ir kompiuterių bei spausdintuvų rinkos magnato akcijose. Pastebimas turimų akcijų padidėjimas Liberty Media Group, tačiau šios pozicijos vis dar yra nereikšmingos visame portfelyje, didžiausiame Volstryte.

Pagal įstatymą investicinių fondų, kurių turtas viršija 100 mln. dolerių, valdytojai JAV vertybinių popierių ir biržos komisijai (SEC) privalo pateikti 13f formą, kurioje nurodomos jų turimos akcijos. Jie turi tai padaryti per 45 dienas nuo paskutinės ketvirčio dienos.

Dauguma fondų laukia iki šio laikotarpio pabaigos, kad paslėptų savo investavimo strategiją. Terminas praėjo antradienį, lapkričio 14 dieną, o dabar žinome, į ką investavo stambiausių Volstryto portfelių valdytojai. Neabejotinai didžiausią portfelį turi Warren Buffett per Berkshire Hathaway, kurią jis valdo.

Jo atskleista vertė 13f formoje rugsėjo pabaigoje buvo 313,3 mlrd. dolerių. Portfelio struktūra rodo, kad 10 didžiausių pozicijų sudarė 91,93 procento viso portfelio vertės. Daugiau nei pusė buvo Apple akcijų. Iš viso rugsėjo pabaigoje portfelyje buvo 45 įmonės.

Be Apple, vertingiausios investicijos buvo Bank of America (vertė 28,28 mlrd. dolerių), American Express Co. (22,62 mlrd. dolerių), Coca-Cola (22,4 mlrd. dolerių) ir vis dar Chevron (18,6 mlrd. dolerių), nepaisant didelio akcijų paketo pardavimo.

Kaip minėjome aptardami Berkshire Hathaway rezultatus, ankstesnis ketvirtis buvo rekordinis pagal bendrovės laisvus pinigus, kurių vertė kartu su ekvivalentais siekė daugiau nei 157,2 mlrd. dolerių.

Žvelgiant į paskutinio ketvirčio pokyčius Warren Buffett portfelyje, matome patvirtinimą, kad jis daugiau pardavė nei pirko. Trečiąjį ketvirtį bendrovė pardavė akcijų už daugiau nei 5 mlrd. dolerių. Iš viso buvo sumažinti arba visiškai parduoti 13 įmonių akcijų paketai, o nupirkti tik keturių.

Visa tai yra investicijos į Liberty Media Group. Ją sudaro Liberty SiriusXM Group, Formula One Group ir Liberty Live Group. Rugsėjo pabaigoje Berkshire įsigijo Sirius XM Holdings akcijų paketą, kurio vertė 43,8 mln. dolerių. Tai segmentas, kuriame, be kita ko, palydovinio ir interneto radijo paslaugos. Kompanija siūlo mokamas muzikos ir podcast'ų transliacijos paslaugas, kurios per mėnesį pasiekia maždaug 150 milijonų klausytojų, daugiausia Šiaurės Amerikoje.

Liberty Live atveju, be kita ko, kalbama apie koncertų ir bilietų pardavimo organizavimą, Berkshire Hathaway įsigijo A ir C klasės akcijų už atitinkamai 161,3 mln. dolerių ir 357,4 mln. dolerių.

Dalyje, susijusioje su pardavimu, Warren Buffett įmonė atskleidė, kad ji nebeturi General Motors akcijų, kurių vertė, remiantis ankstesne paraiška, buvo maždaug 850 mln. dolerių. Likusios Activision Blizzard akcijos, kurių vertė metų viduryje siekė daugiau nei 1,23 mlrd. dolerių, irgi buvo parduotos.

Tai taip pat apėmė nedidelių Johnson & Johnson ir Procter & Gamble pozicijų pardavimą, kurių kiekvieno vertė antrojo ketvirčio pabaigoje buvo maždaug 50 mln. dolerių. Be to nėra smulkių UPS, Celanese ir užkandžių gamintojo Mondelez akcijų pozicijų.

Berkshire Hathaway dar sumažino savo akcijų pozicijas draudikuose Markel (66,3 procento) ir Globe Life (67 procentais). Chevron akcijų sumažinimas buvo reikšmingas, jis siekė 10 procentų, o HP kompiuterių ir spausdintuvų gamintojo turėta vertybinių popierių dalis sumažėjo penkioliką procentų.

Antrojo ketvirčio pabaigoje abiejų paketų vertė buvo atitinkamai 19,38 mlrd. dolerių ir 3,7 mlrd. dolerių. Dabar tai yra 18,59 mlrd. ir 2,6 mlrd. dolerių. Savo ruožtu maždaug 5 procentais žemyn pakoreguotas turimas Amazon ir AON akcijų paketas.
 
1.   Parašė Man with Shorts   2023-11-16 21:16  

https://www.barrons.com/articles/warren-buffett-berkshire-stock-buy-671b1d41

Barron's spėlioja, kad BRK perka Morgan Stanley.