
Metinis kainų spaudimas šioje šalyje per spalį, palyginus su rugsėju, prislopo nuo 3,7 iki 3,2 procento, o laukta, kad kris iki vidutiniškai 3,3 procento.
Atmetus energijos išteklių ir maisto kainų pokyčius, taip vadinama bazinė metinė infliacija smuktelėjo nuo 4,1 procento iki keturių procentų. Tai mažiausias rodiklis nuo pat 2021 metų rugsėjo.
Energijos sąnaudos sumažėjo 4,5 procento (palyginti su 0,5 procento metiniu kritimu rugsėjį), benzinas per metus atpigo 5,3 procento, komunalinių dujų paslaugos pigo 15,8 procento, o mazuto kaina per metus sumažėjo net 21,4 procento.
Be to, lėčiau augo maisto (3,3 procento, palyginti su 3,7 procento metiniu prieaugiu rugsėjį), būsto nuomos (metinis prieaugis krito nuo 7.2 iki 6,7 procento) ir naujų transporto priemonių kainos (1,9 procento palyginti su 2,5 procento) bei ir toliau mažėjo naudotų automobilių ir sunkvežimių kainos (7,1 procento metinis kritimas).

Per patį antrąjį šių metų rudens mėnesį vartotojų kainų indeksas Amerikoje pirmą kart po penkiolikos mėnesių pertraukos nepakito, o prognozuota, kad augs net keturis kartus lėčiau nei rugsėjį, t.y. tik 0,1 procento. Bazinis rodiklis pasitiebė 0,2 procento, o laukta, kad kaip ir rugsėjį augs 0,3 procento.
Per dešimtą šių metų mėnesį JAV benzino kainos sumažėjo net penkiais procentais, tačiau būsto nuoma brango 0,3 procento, gamtinės dujos - 1,2 procento, o maisto kainos pakilo 0,3 procento. Be to, naujų automobilių kainos krito 0,1 procento, o naudotų - 0,8 procento.
Po infliacjos duomenų pasirodymo Dow Jones Industrial Average indekso ateities sandoriai pakilo 300 punktų, nes iždo pajamingumas smarkiai sumažėjo. Remiantis CME grupės duomenimis, prekiautojai taip pat beveik visiškai nemato bet kokio galimo FED palūkanų normų kėlimo.