Rublio kursas buvo tikri kalneliai jau daugiau nei 1,5 metų. Ukrainoje prasidėjus kitai karo veiksmų bangai, rublis smuko ir viršijo 120 rublių už dolerį ribą. 2022 metų viduryje įvyko žymus rublio stiprėjimas, kurį, be kita ko, palaikė importo žlugimas ir kylančios energijos kainos. Tačiau šie metai rubliui nebuvo tokie palankūs – vien nuo sausio mėnesio Rusijos nacionalinė valiuta susilpnėjo maždaug 30 procentų.
2023 metų rugpjūčio 14 dieną rublis pasiekė 100 rublių už dolerį lygį ir net jį viršijo – 101,5 riba. Reaguodamas į rublio silpnėjimą, Rusijos Centrinis bankas nusprendė gerokai padidinti palūkanų normas nuo 8,5 procento iki 12 procentų. Rugsėjį buvo nuspręsta jas vėl padidinti – iki 13 procentų, taip pakeliant palūkanas iki aukščiausio lygio per metus. Šie veiksmai Rusijos valiutą palaikė tik trumpuoju laikotarpiu.
Šiandien rublis vėl pasiekė 100 rublių už dolerį lygį, o analitikai nebūtinai tiki jo stiprėjimu.
„Brangi žalia nafta ir pagrindinės palūkanų normos didinimas gerina rublio perspektyvas, bet vidutiniu laikotarpiu“ – sakė Promsvyazbank analitikai, kuriuos cituoja Reuters. Jie tikisi, kad rublis dolerio atžvilgiu trumpam pakils virš 100, jei valdžia jo nepalaikys.
The Moscow Times cituojami Sberbank analitikai tvirtina, kad Rusija kovoja su kapitalo nutekėjimu. Rublis taip pat prarado palaikymą iš Rusijos valdžios pasibaigus Kinijos valiutos pardavimui.
Analitikai tikisi dar vieno palūkanų padidinimo per susitikimą, kuris įvyks spalio 27 dieną. Centriniam bankui tenka nerimauti ne tik dėl silpnėjančio rublio, bet ir kovos su nuolatiniu infliaciniu spaudimu, praneša Reuters.