Londonas artėja prie Europos karūnos atgavimo

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2023-10-02 12:30 Komentarai: (1)
Mažiau nei prieš metus Didžiosios Britanijos sostinė prarado didžiausios akcijų rinkos Europoje pozicijas. Tačiau panašu, kad padėtis gali greit vėl pasikeisti.

Dėl prabangių įmonių akcijų populiarumo Paryžius šoktelėjo į aukščiausią prizininkų pakylos vietą, o dabar, kai LVMH ir kitų šio sektoriaus žaidėjų žvaigždė užgeso, galime vėl sulaukti pokyčių viršūnėje.

Skaičiuojant doleriais, pagrindinės Didžiosios Britanijos akcijų rinkos kapitalizacija šiuo metu yra 2,90 trilijono JAV dolerių, o Paryžiaus – 2,93 trilijono JAV dolerių, skelbia Bloomberg.

Atstumas sistemingai mažėja, nes pernai Paryžiaus pranašumas buvo didesnis, o ten kotiruojamų įmonių kapitalizacija siekė 3,5 trilijono dolerių. Prancūzijos sostinę labiausiai paliečia sudėtinga padėtis prabangos pramonei svarbiausioje Kinijos rinkoje.

Tuo tarpu kitoje Lamanšo pusėje optimizmas dėl vietinės akcijų rinkos perspektyvų auga pirmą kartą per daugelį metų. Tokių finansų gigantų kaip Barclays, JP Morgan Chase ir HSBC strategai prognozuoja atšokimą po Brexit problemų.

Tai reikšmingas požiūrio pokytis, nes prieš metus Bank of America apklausa parodė, kad Didžioji Britanija buvo labiausiai nemėgstama investuotojų pasauliniu mastu.
 
1.   Parašė Man with Shorts   2023-10-02 13:17  

Čia ir yra bėda senųjų imperialistų. Londonas lyginasi su atskirais miestais, o mes žiūrime į Londoną iš Europos Sąjungos. Londonui toli toli iki finansų centro, palyginti su ES mastu. Beje, pagal Statista Euronext kapitalizacija 2 kartus viršija Londono kapitalizaciją: https://www.statista.com/statistics/693587/stock-exchanges-market-capitalization-europe/