Kinijoje rekordiniai dividendai

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2023-09-22 12:13 Komentarai: (0)
Kinijos bankai ir įmonės iš CSI 300 indekso šiais metais savo akcininkams mokės didesnius nei bet kada anksčiau dividendus.

Bloomberg duomenimis, nuo metų pradžios į CSI 300 indeksą įtrauktos įmonės ir bankai iš viso išmokėjo 1,5 trilijono juanių (206 mlrd. JAV dolerių) vertės dividendų.

Tuo tarpu per praėjusius metus Kinijos atstovės išmokėjo 1,25 trilijono juanių vertės dividendus, o tai tuo metu buvo rekordinis lygis.

Pagal išmokėtų dividendų dydį šiemet pirmauja valstybiniai Kinijos bankai ir naftos bendrovė PetroChina. Po jų sekė privatus alkoholio gamintojas Kweichow Moutai. Tai, kad valstybinės įmonės taip dosniai dalijasi pelnu su akcininkais, gali būti strategijos atgaivinti akcijų rinką po daugelio prastų mėnesių dalis.

Kinijos akcijų indeksai šiais metais yra vieni silpniausių tarp didžiųjų rinkų indeksų, o nuo sausio mėnesio piko CSI 300 nukrito dvyliką procentų. Neseniai, be kita ko, Kinijos akcijų rinkos reguliatorius paragino mokėti „gerus“ dividendus.

CSI 300 indekso atstovių dividendų pajamingumas siekia vidutiniškai 2,63 procento, o 2024 metais prognozuojama, jog sudarys 3,1 procento. Šią savaitę jis šiek tiek viršijo Kinijos dešimties metų trukmės obligacijų pajamingumą.
 
Dar nėra komentarų