C.Lagarde konfiskavo savo kolegų iš ECB telefonus

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2023-09-18 12:01 Komentarai: (0)
Europos Centrinio banko vadovė nusprendė žengti precedento neturintį žingsnį. Per Valdančiosios tarybos posėdį ji konfiskavo savo kolegų mobiliuosius telefonus, kad informacija nenutekėtų prieš oficialų pranešimą, rašo Reuters.

Siekdama užkirsti kelią tolesniam informacijos nutekėjimui, Europos Centrinio banko (ECB) prezidentė Christine Lagarde per praėjusią savaitę vykusį Valdančiosios tarybos posėdį atėmė savo kolegų mobiliuosius telefonus ir priekaištavo, kad prieš priimant politinį sprendimą jie atskleidė svarbiausią informaciją, praneša Reuters, remdamasi dviem šaltiniais.

Kaip rašo Reuters, šis precedento neturintis žingsnis yra drąsiausias Lagarde veiksmas, kad sustabdytų informacijos nutekėjimą iš Valdančiosios tarybos. ECB valdančiosios tarybos nariai trečiadienį, pirmąją susitikimo dieną, buvo paprašyti atiduoti savo mobiliuosius telefonus, nes politikos formuotojai turėjo išrinkti Claudia Buch į ECB bankų priežiūros instituciją, naujienų agentūrai Reuters sakė su šiuo klausimu susiję šaltiniai.

Prisiminkime, kad trečiadienį vokietė Claudia Buch buvo išrinkta 26 trilijonų eurų vertės bankų sektoriaus prižiūrinčios institucijos vadove. Oficialiai paskelbus apie Buch kandidatūrą, telefonai buvo grąžinti sprendimų priėmėjams. Reuters šaltinių teigimu, Lagarde ryžosi tokiam žingsniui, nes 2018 metais žiniasklaidoje dar prieš oficialų publikavimą pasirodė informacija apie Andrea Enria išrinkimą ECB Stebėtojų tarybos pirmininku.

Be to, Christine Lagarde sprendimas buvo priimtas kitą dieną po to, kai Reuters paskelbė, kad ECB padidins pagrindinę infliacijos prognozę, o tai atvers kelią centrinio banko politikos formuotojams ketvirtadienį pakelti palūkanų normas. Dauguma ekonomistų tikėjosi, kad ECB nepakeis palūkanų normų, tačiau daugelis apsigalvojo po to, kai vėlų antradienio vakarą buvo paskelbta Reuters informacija.

Europos Centrinio banko atstovas atsisakė duoti komentarą Reuters.
 
Dar nėra komentarų