Vokietija perka „išplautą“ rusišką naftą

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2023-09-14 12:19 Komentarai: (3)
Per pirmuosius septynis šių metų mėnesius iš Indijos į Vokietiją buvo importuota naftos produktų už 451 mln. eurų, rodo Federalinės statistikos tarnybos duomenys. Tai daugiau nei dvylika kartų daugiau nei prieš metus.

Vokietijos naftos perdirbimo įmonės gali gauti Rusijos žalios naftos su „indiška kaina“. Naujausi Federalinės statistikos tarnybos duomenys rodo, kad Vokietijos naftos produktų importas iš Indijos gerokai išaugo.

Per pirmuosius septynis mėnesius jo vertė siekė 451 mln. eurų, o pernai tuo pačiu laikotarpiu – tik 37 mln. eurų, rašo Deutsche Welle. Tai daugiau nei dvylika kartų daugiau.

Indijos naftai embargas netaikomas. Formaliai Berlynas nustatytų apribojimų nepažeidžia. Bėda ta, kad pirkdamas Indijoje daugiau ar mažiau sąmoningai jis importuoja rusiškos kilmės žaliavas.

JT analizės duomenimis, Rusija yra didžiausia naftos tiekėja Indijai. Balandžio mėnesį šalis pirko (pirmą kartą) daugiau šios žaliavos iš Rusijos nei iš Saudo Arabijos ir Irako kartu paėmus. Tai apie 1,7 milijono barelių importuotų per dieną, pranešė Tagesspiegel, remdamasi platformos Vortex duomenimis.

Rusijai priklauso maždaug 44 procentai visos Indijos importuojamos naftos – paskelbė Bloomberg, remdamasi tarptautinės analitinės bendrovės Kpler duomenimis.

Kaip pranešė Deutsche Welle, Indija laivais į Europą siunčia precedento neturintį kiekį naftos produktų. Per dieną eksportuojant 365 tūkstančius barelių, Indija tapo pirmaujančia naftos kuro, įskaitant dyzeliną, tiekėja.
 
1.   Parašė Klaustukas   2023-09-14 12:38  

O iš kur Vokietijai pirkti, kai kiti tiekėjai prašo didesnės kainos?

 
2.   Parašė youngcat   2023-09-14 14:32  

Viskas cia tvarkoj, tokiu budu rusija gauna tik puse pinigu uz savo nafta. Oi tfu, negauna pinigu, gauna rupiju, kurios lieka Indijoje ir kurias neaisku kaip isgryninti. Malaciai.

 
3.   Parašė ssd   2023-09-14 20:52  

Patikslinimas: rusai gauna 60 usd/bar, o likusius rupijais. javainių strateginės atsargos, naftos kainai mažinti, baigiasi. Visa pasaulio nafta BRICS-o ir OPEC-o rankose. jav bus revoliucija kai bus 6 usd/gal, o mūsų klumpagalvijoje net po 3 eur/l bus tyla. Naftos kainos didėjimas - ideali priemonė "kovoti" su infliacija. Vokietija įsives savo DM ir bus eurui chana. Wellcome to the new World!