Labiausiai optimistiškai nusiteikęs Volstryto strategas perspėja apie tolesnį akcijų rinkų nuosmukį

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2023-09-12 13:56 Komentarai: (0)
Oppenheimer & Co. vyriausiasis investicijų strategas John Stoltzfus, kuris rugpjūčio pradžioje prognozavo, kad S&P500 metus baigs rekordine verte, mano, kad pastaruoju metu buvęs smukimas Amerikos akcijų rinkoje gali tęstis, praneša Bloomberg.

„Buvimas rinkoje yra gana didelis, nors FED vis dar nepasiekė savo infliacijos tikslo“ – bendrovės klientams atsiųstame pranešime pažymėjo jis.

Jo nuomone, investuotojai turėtų pažaboti savo entuziazmą paremtą ilgos palūkanų didinimo pauzės ar net sumažinimo lūkesčiais. John Stoltzfus skatina mus sumažinti lūkesčius iki „tinkamų proporcijų“.

„Per trumpą laiką galime pastebėti didelius svyravimus“ – perspėjo jis bei prognozuoja, kad S&P500 metus baigs ties 4900 punktų lygiu, kas yra virš aštuonių procentų daugiau nei dabartinė indekso vertė.

S&P500 prarado apie 3 procentus savo vertės nuo šių metų piko liepos mėnesį. Priežastys, be kita ko, buvo: geri JAV makroekonominiai duomenys, kurie kėlė susirūpinimą, kad FED gali nuspręsti tęsti savo „vanagišką“ pinigų politiką, siekdamas sumažinti infliaciją link tikslo. Tačiau pastarosiomis savaitėmis rinkoje vyravo optimizmas, kad JAV darbo rinkos silpnėjimo ženklai paskatins centrinį banką liautis kelti palūkanų normas.

Kitas FED posėdis šiuo klausimu vyks rugsėjo 19 – 20 dienomis.
 
Dar nėra komentarų