
Buvusi Anglijos banko ekonomistė ir Jungtinės Karalystės finansų ministro patarėja Karen Ward yra įsitikinusi, kad Vakarų šalių ekonomikų nuosmukis artėja dėl būtinybės išlaikyti aukštas pinigų kainas.
„Rinkos įsitikinusios, kad vakaruose galimas tvarus augimas, infliacijos spaudimas išsisklaidys savaime, o centriniai bankai gali pereiti nuo griežtinimo prie švelninimo. Atsiprašau, bet manau, kad reikalingas ekonomikos susilpnėjimas“ - sakė ji.
Neseniai Jackson Hole įvykusi konferencija parodė, kad centriniai bankininkai vis dar įsitikinę, jog reikia išlaikyti ribojančią pinigų politiką.
„Žinia, kurią jie perdavė įvairiais būdais, buvo ta, jog jie nebuvo įsitikinę, kad viskas padaryta ir kad tvariai judame link 2 procentų. Kol nėra visiškai aišku, kad darbo rinka silpsta, darbo užmokesčio spaudimas silpnėja, negalime būti įsitikinę, jog grįžtame prie 2 procentų. O tai reiškia, kad aukštesnių palūkanų pasaulyje pasiliekame ilgesnį laiką“ - tikino Karen Ward.
JP Morgan Asset Management strategė mano, jog rinkos vis dar nepritaikė vertinimų prie „ilgesnės aukštesnių palūkanų normų“ realybės.
„Mano nuomone, recesijos tikimybė vis dar yra didelė. Tai leis mums atsikratyti infliacijos“ – reziumavo Karen Ward.