Fondai pasiekė technologijų akcijų ribas

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2023-07-20 17:00 Komentarai: (0)
Diversifikavimo taisyklės neleidžia kai kuriems turto valdytojams pirkti daugiau bendrovių, kurios pastaruoju metu dominuoja akcijų rinkose, vertybinių popierių.

Daugeliui didžiausių Amerikos investicinių fondų neleidžiama pirkti daugiau populiarių akcijų dėl diversifikavimo taisyklių, o jie siekia neatsilikti nuo indeksų, kuriuose vis labiau dominuoja keletas technologijų grupių, rašo Financial Times.

Pagrindiniai turto valdytojai ir investicinių fondų specialistai, tokie kaip Fidelity, BlackRock, JPMorgan Asset Management, American Century ir Morgan Stanley Investment Management, susidūrė su griežtais reguliavimo apribojimais, kurie lemia, ar fondas gali būti klasifikuojamas kaip „diversifikuotas“.

Ši tendencija yra dar vienas įrodymas, kaip netolygus ralis, kurį skatina vos keletas didelių kompanijų, sukelia netikėtų problemų investuotojams ir indeksų teikėjams, nes net Nasdaq 100 – indeksas, labiausiai siejamas su aukšto lygio technologijų grupėmis, bus subalansuotas, sumažinant pagrindinių grupių, tokių kaip Apple, Microsoft ir Nvidia, dominavimą. S&P 500 šiais metais pakilo 18 procentų, tačiau daugiausia prie to prisidėjo septynios didelės technologijų įmonės.

Investiciniai fondai, kurie Vertybinių popierių ir biržos komisijoje įregistruoti kaip „diversifikuoti“, negali investuoti daugiau nei 25 procentus savo turto į didelius paketus, o didelis paketas apibrėžiamas kaip akcijos, kurios sudarė daugiau nei 5 procentus to meto fondo investicijų portfelio.

Fondai nėra baudžiami, jei jų turimų didelių akcijų kiekių vertė natūraliai viršija 25 procentų limitą, tačiau pasiekę šią ribą jie nebegali pirkti paveiktų akcijų. Pavyzdžiui, gegužės pabaigoje 108 milijardų dolerių vertės Fidelity Contrafund negalėjo įsigyti daugiau Meta, Berkshire Hathaway, Microsoft ir Amazon akcijų, nes jos kartu sudarė 32 procentus jo portfelio.

BlackRock Technology Opportunities Fund fondui buvo uždrausta pirkti daugiau Apple, Microsoft ir Nvidia akcijų, o JPMorgan didelės kapitalizacijos fondas viršijo Microsoft, Apple, Nvidia, Alphabet ir Amazon limitą.

Pastarasis padidėjimas reiškia, kad net fondai, kurie tik atspindi pagrindinius indeksus, tokius kaip Russell 1000 Growth Index, viršytų šią ribą. SEC 2019 metais pareiškė neįgyvendinsianti griežtesnių 25 procentų limito taisyklių pasyviems investiciniams fondams, kurie pažeidžia gaires stebint indeksą, tačiau apribojimai apsunkina aktyvų valdytojų pirkimą.

„Jei taisyklių nesilaikoma, tai paprastai reiškia, kad jos neturėjo prasmės. Kas atsitiks tiems, kurie nori šiek tiek persverti įmones, kurios jau yra didelės indekse, akcijų dalį?“ – sakė Robas Arnottas, 130 milijardų dolerių vertės turto valdytojo Research Affiliates pirmininkas.

Kai kurie turto valdytojai, pavyzdžiui, T Rowe Price, daugumą savo fondų nusprendė perskirstyti į „nediversifikuotus“. Tai leidžia jiems atlikti labiau koncentruotus statymus, tačiau tam reikalingas akcininkų sutikimas ir gali atgrasyti potencialius klientus, kurie mano, kad nediversijuotas fondas yra didelės rizikos.

Advokatų kontoros Dechert partneris Stephenas Cohenas teigė, kad greičiausiai bet kuriam fondui, kuris netyčia pažeidė taisykles, rezultatas būtų, kad SEC priverstų ji vėl laikytis reikalavimų. Tačiau prieš fondus, kurie prarado pinigus pažeidimo metu, investuotojai taip pat gali imtis teisinių veiksmų.
 
Dar nėra komentarų