AI karštligė smukdo vertės akcijas

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2023-06-07 17:33 Komentarai: (0)
Praėjusieji metai vertės įmonėms buvo geriausi nuo dotcom burbulo sprogimo. Tačiau šiais metais padėtis kardinaliai pasikeitė.

Dabar žemai vertinamų įmonių akcijų pirkimo šalininkai pralaimi, nes jiems pakenkė dirbtinio intelekto (DI) karštinė, palanki technologinių, t.y. augančių įmonių nuosavybės vertybiniams popieriams.

Bloomberg pažymi, kad Russell 1000 energijos gamintojų ir bankų subindeksas atsilieka nuo savo konkurento, kuris apima augimo įmones, labiausiai per daugiau nei dvidešimt metų.

Šis vaidmenų pasikeitimas, nors ir tik ankstyvoje stadijoje, vyksta precedento neturinčiu tempu ir labai kenkia tiems investuotojams, kurie tikėjosi, kad likimas bus daug ilgiau palankus vertės įmonėms.

„Tai užtruko mažiau laiko, nei tikėjausi“ – atskleidžia Penn Mutual Asset Management portfelio vadovas George Cipolloni, kalbėdamas apie vertės strategijos dominavimo laikotarpį.

Russell 1000 Value Index gegužę nukrito 4 procentais, o konkurentas, t.y. augimo įmones apimantis, tiek pat priaugo. Per penkis mėnesius atotrūkis tarp vertės ir augančių įmonių išaugo iki 23 procentinių punktų ir yra didžiausias per keturiasdešimt ketverius metus.

Tai reiškia, kad praėjusių metų vertės įmonių pranašumas – pirmasis nuo 2016-ųjų – beveik išgaravo.

Penki mėnesiai yra per trumpas laikotarpis, kad būtų galima spręsti apie šios tendencijos tvarumą, tačiau augančių įmonių atsigavimas yra skaudus smūgis tiems investuotojams, kurie ilgai laukė, kol technologijų gigantų hegemonija bus nutraukta.
 
Dar nėra komentarų