Amerikos priežiūros institucijos taikinyje dar viena kriptovaliutų birža

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2023-06-06 16:51 Komentarai: (0)
Amerikos Vertybinių popierių ir biržos komisija (SEC) padavė ieškinį prieš Niujorko kriptovaliutų biržą Coinbase dėl neregistruotų vertybinių popierių siūlymo. Tai dar viena birža po Binance, kuriai reguliuotojas pateikė kaltinimus. Dėl to bitkoino kotiruotės vėl gilina savo nuosmukį ir išbando žemiausią lygį nuo kovo vidurio.

SEC ieškinyje buvo teigiama, kad Coinbase niekada neužsiregistravo kaip brokeris, nacionalinė vertybinių popierių birža ar kliringo agentūra. Tokiu būdu likdamas nelicencijuotu subjektu JAV, jis išvengė atskleidimo reikalavimų vertybinių popierių rinkose.

Amerikos Vertybinių popierių ir biržos komisija (SEC) mano, kad bent keli kriptovaliutų biržos siūlomi žetonai, įskaitant Solana (SOL), Cardano (ADA), Polygon (MATIC) Filecoin (FIL) ir keliolika kitų, turi vertybinių popierių požymius.

Reguliatorius papildomai kaltina biržą, kad Coinbase statymo programa, apimanti penkis kriptovaliutų aktyvus, primena investavimo sutartį, taigi yra vertybinis popierius. Coinbase jau kovojo su SEC ir teigė, kad jos produktai nėra vertybiniai popieriai.

„Negalite tiesiog ignoruoti taisyklių dėl to, kad jos jums nepatinka arba jums patinka kitokios: pasekmės investuotojams yra per didelės. Kaip teigiama mūsų skunde, Coinbase puikiai žinojo apie federalinių vertybinių popierių įstatymų taikymą savo verslo veiklai, tačiau sąmoningai atsisakė jų laikytis“ – sakė SEC Teisėsaugos skyriaus direktorius Gurbir S. Grewal.

SEC ieškinys Coinbase pateiktas praėjus vos dienai po to, kai vertybinių popierių priežiūros institucija padavė Binance į teismą dėl vertybinių popierių įstatymų pažeidimo ir klientų lėšų maišymo.

Amerikos Vertybinių popierių ir biržos komisijos (SEC) ieškinys prieš Binance iškart atsispindėjo visoje kriptovaliutų rinkoje. Panikos apimti investuotojai puolė likviduoti savo ilgas pozicijas, bitkoino ir kito skaitmeninio turto kaina ėmė kristi, o populiarusis baimės ir godumo indeksas pirmą kartą per kelis mėnesius nurodė į „baimę“.

Duomenų analizės įmonės Nansen duomenimis, kriptovaliutų birža Binance per 24 valandas patyrė didžiulį maždaug 780 mln. dolerių lėšų nutekėjimą. Tai turėjo būti rinkos panikos pasekmė.

Prasidėjus šios dienos prekybai Coinbase akcijos pinga virš aštuoniolikos procentų.
 
Dar nėra komentarų