STAIGMENA, JAV beveik dvigubai daugiau nei laukta naujų darbo vietų

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2023-06-02 16:20 Komentarai: (0)
Per paskutinį šių metų pavasario mėnesį Amerikos ne žemės ūkio sektoriuose buvo sukurta beveik dvigubai daugiau nei laukta naujų darbo vietų, be to, ankstesnių mėnesių duomenys taip pat buvo kilstelti į viršų.

Gegužę atsirado net 339 tūkstančiai naujų darbo vietų, arba daugiausiai per keturis mėnesius, kai prognozuota, kad šis rodiklis sieks vidutiniškai tik 180 tūkstančių. Be to, balandžio rodiklis pakoreguotas nuo 253 iki 294 tūkstančių.

Kitą vertus per praėjusį mėnesį Amerikoje bedarbystė pašoko nuo 3.4 iki 3.7 procento (aukščiausias lygis nuo 2022 metų spalio), o laukta prieaugio iki vidutiniškai 3.5 procento.

Tuo tarpu vadinamoji nedarbo norma, į kurią yra įskaičiuojami ir tie darbuotojai, kurie dirba ne pilną darbo dieną, tačiau norėtų dirbti visą darbo dieną, bei tie bedarbiai, kurie norėtų dirbti, bet prarado viltį susirasti darbą ir jo aktyviai neieško, Amerikoje gegužės mėnesį, palyginti su ankstesniu, augo nuo 6.6 iki 6.7 procento, kai laukta, jog šis rodiklis nepakis. Priminsime, jog 2020 metų balandį ji buvo pašokusi iki net 22.8 procento, o prieš pandemiją siekė septynis procentus.

Privačiame sektoriuje per gegužę sukurta 283 tūkstančiai darbo vietų (laukta 160 tūkstančių), o balandžio rodiklis pakoreguotas nuo 230 iki 253 tūkstančių. Viešoje srityje darbo vietų padaugėjo 56 tūkstančiais, kai mėnesį prieš tai - 41 tūkstančiu (anksčiau skelbta, jog 23 tūkstančiais).

Amerikoje per praaėjusį mėnesį vidutinis valandinis atlyginimas ūgtelėjo 0.3 procento, o laukta, kad kaip ir balandį augs 0.4 procento. Metinis šio rodiklio prieaugis kiek smuktelėjo nuo 4.4 iki 4.3 procento, kas atitiko prognozių vidurkį.

Dalyvavimo darbo rinkoje rodiklis per gegužę, palyginus su ankstesniu mėnesiu, nepakito ir siekė 62.6 procento (aukščiausias lygis nuo 2020 metų kovo), kai laukta, kad pasikoreguos iki vidutiniškai 62.5 procento.

Per penktą šių metų mėnesį JAV fabrikuose darbo vietų sumažėjo dviem tūkstančiais, kai laukta, jog padidės vidutiniškai aštuoniais tūkstančiais, kai balandį paaugo dešimt tūkstančių, arba vienu tūkstančiu mažiau nei anksčiau skelbta.

Gegužės mėnesį darbo vietų padaugėjo profesinių ir verslo paslaugų (64 tūkstančiais), sveikatos apsaugos (52 tūkstančiais), laisvalaikio ir svetingumo (48 tūkstančiais), statybos (25 tūkstančiais), transportavimo ir sandėliavimo (24 tūkstančiais) ir socialinės paramos (22 tūkstančiais) srityse.

Kitose pagrindinėse pramonės šakose, įskaitant kasybą, karjerų eksploatavimą ir naftos bei dujų gavybą, didmeninę prekybą, mažmeninę prekybą, informacines technologijas, finansinę veiklą ir kitas paslaugas užimtumas per mėnesį mažai pasikeitė.

Šiais metais Amerikoje kas mėnesį kuriama po vidutiniškai 314 tūkstančių naujų darbo vietų.
 
Dar nėra komentarų