Šveicarijos Centrinis bankas ateina į pagalbą Credit Suisse

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2023-03-16 13:02 Komentarai: (0)
Šveicarijos bankas Credit Suisse ketvirtadienio rytą pareiškė, kad pasiskolins iki 50 mlrd. frankų iš Šveicarijos Nacionalinio banko taip vadinamu „ryžtingu veiksmu“, kuriuo siekiama padidinti banko likvidumą. Credit Suisse akcijos ketvirtadienio ryte brango daugiau nei 40 procentų.

Toks sprendimas priimtas po to, kai Šveicarijos reguliavimo institucijos įsipareigojo suteikti Credit Suisse likvidumą, kai šio banko akcijų kaina nukrito 30 procentų.

Credit Suisse teigė, kad paskola bus suteikta pagal užtikrintą skolinimosi priemonę ir trumpalaikio likvidumo priemonę, visiškai užtikrintą aukštos kokybės turtu.

Credit Suisse problemos trečiadienį sukėlė paniką akcijų rinkose, o bankų sektorius krito. JAV finansų ministerija ir Prancūzijos vyriausybė pranešė, kad stebi banko situaciją ir palaiko ryšius su Šveicarijos finansų ministerija.

Credit Suisse, kurio akcijos nuo 2021 metų kovo prarado 83 procentus savo vertės, kapitalizacija smuko žemyn dėl didžiausio jo akcininko Saudo Arabijos banko deklaracijos, kad papildomo kapitalo jam neteiks.

Trečiadienio vakarą Šveicarijos Centrinis bankas ir rinkos reguliavimo institucija Finma paskelbė bendrą pareiškimą, kuriame teigiama, kad Credit Suisse atitinka „sistemiškai svarbiems“ bankams keliamus kapitalizacijos ir likvidumo reikalavimus ir kad centrinis bankas prireikus „suteiks likvidumą Credit Suisse“.
 
Dar nėra komentarų